Jak uzyskać prawo jazdy na motocykl?

Jak uzyskać prawo jazdy na motocykl?

Różności

Czym się różni nauka jazdy samochodem od nauki jazdy motocyklem

Początkowe formalności są takie same. Każdy potencjalny kierowca musi przeprowadzić badania lekarskie i zarejestrować się aby uzyskać tak zwany numer PPK. Kolejnym krokiem jest ukończenie kursu prawa jazdy i wreszcie egzaminy – teoretyczny test i egzamin z jazdy w ruchu miejskim. Teoretyczna część szkolenia dotycząca przepisów ruchu drogowego jest identyczna dl kierowców motocykli i pojazdów samochodowych, natomiast różni się część praktyczna. Jazda motocyklem może sprawić o wiele więcej trudności niż prowadzenie samochodu. Opanowanie równowagi na motocyklu to podstawa bezpieczeństwa, dlatego szkoła jazdy motocyklem powinna szczególnie zwrócić uwagę na technikę poruszania się jednośladem. Obecne przepisy pozwalają kierowcą z kategorią B na prowadzenie lekkich motocykli. Jednak w tym wypadku również lepiej zgłębić tajniki jazdy motocyklem pod okiem doświadczonego instruktora.

Którą szkołę jazdy motocyklem najlepiej wybrać?

Oskmotorista.pl prowadzi szkolenia na prawo jazdy zarówno samochodowe jak i motocyklowe. Jednak autentyczną pasją instruktorów osk.motorista.pl jest jazda na motocyklu. Oprócz prowadzenia szkoły jazdy motocyklem aktywnie biorą udział w imprezach turystyczno-motocyklowych na terenie całego kraju i w Europie. Mają za sobą tysiące kilometrów przejechanych na motocyklu. Rozkład zajęć i szczegóły szkolenia dopasowują do potrzeb i umiejętności kandydata. Na stronie oskmotorista.pl można przeczytać wiele doskonałych opinii wystawionych przez zadowolonych absolwentów szkoły, którzy właśnie rozpoczęli swoją przygodę z jednośladem.

Jakie szkolenia oferuje szkoła jazdy na motocyklu?

Przede wszystkim podstawowy kurs na motocyklowe prawo jazdy. Tego rodzaju kurs można przejść w trybie zwykłym lub przyspieszonym. Dla tych, którym trudno pogodzić zajęcia z pracą zawodową istnieje możliwość wybory kursu weekendowego. Kolejny kurs to kategoria AM uprawniająca do prowadzenia motorowerów i lekkich czterokołowców. Ci, którzy w ogóle nie posiadają prawa jazdy mogą zapisać się na kurs łączący kategorie A i B. Szkolenia z jazdy przewidziane są dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B, którzy mogą kierować motocyklami mniejszej mocy o pojemności do 125 ccm. Szkoła jazdy motocyklem oskmotorista.pl organizuje także wycieczki motocyklowe i jazdy po torze dla zaawansowanych kierowców. Można również zapisać się na jazdy doszkalające oferowane na godziny lub w pakietach po 10 godzin z jedną godziną za darmo.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze