Jak się przygotować do kontroli agencji pracy tymczasowej w Niemczech?

Jak się przygotować do kontroli agencji pracy tymczasowej w Niemczech?

Każda agencja pracy tymczasowej działająca na terenie Niemiec, która ma pozwolenie na prowadzenie działalności, musi liczyć się z przeprowadzeniem kontroli dotyczącej przestrzegania przepisów prawa. Jak się do niej przygotować? Wszystkie szczegóły poniżej!

Jak wygląda kontrola agencji pracy tymczasowej?

Kontrole agencji pracy tymczasowej w Niemczech nie są przeprowadzane spontanicznie, zapowiadane są z odpowiednim wyprzedzeniem. Organy przeprowadzające inspekcje, zazwyczaj około 2-4 tygodni wcześniej, informują o tym, że kontrola zostanie przeprowadzona. Działanie to ma na celu umożliwienie przedsiębiorcom właściwego przygotowania się do tej procedury. Bundesagentur für Arbeit, czyli instytucja, która to postępowanie przeprowadza, nie przewiduje niezapowiedzianych działań. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inspekcjach, to kontrola agencji pracy tymczasowej to temat szerzej poruszany na bartmanlegalupdates.com. Znaleźć tam można wiele przydatnych informacji zarówno o przeprowadzanych działaniach, jak i o agencji pracy tymczasowej w Niemczech w ogóle. 

Najczęściej popełniane błędy agencji pracy tymczasowej

Krajowi pracodawcy bardzo często powielają te same lub bardzo podobne błędy, wynikające z braku właściwej wiedzy i znajomości prawa niemieckiego. A jakie niedociągnięcia powtarzają się najczęściej? Bundesagentur für Arbeit na pewno zwróci uwagę na nieprawidłową wypłatę wynagrodzeń dla pracowników tymczasowych, szczególnie z pominięciem dodatków branżowych, o ile ich zastosowanie jest uzasadnione. Często nieprawidłowo wyliczane są również dodatki z tytułu pracy i nadliczbowych godzin.

Dodatkowo często powtarzającym się błędem jest nieprawidłowa wypłata wynagrodzeń ze szczególnym pominięciem tych za pracę w dni ustawowo wolne od pracy w całych Niemczech bądź w konkretnym landzie. Agencje pracy tymczasowej równie często błędnie prowadzą ewidencje czasu pracy pracowników. 

Innym błędem, który często popełniają agencje pracy tymczasowej, jest zły sposób prowadzenia dokumentacji, polegający na występujących brakach lub niewłaściwych informacjach. Często dokumentacje zawierają również nieprawidłowości w zakresie, które dotyczy wynagrodzeń pracowników niezdolnych do pracy wskutek choroby. 

Jak się przygotować do kontroli Federalnej Agencji Pracy? 

Z uwagi na to, że kontrole Bundesagentur für Arbeit przeprowadzane są po uprzednim poinformowaniu agencji pracy tymczasowej o tym fakcie, przedsiębiorcy mają sporo czasu na właściwe przygotowanie. Warto przejrzeć wszystkie dokumenty i upewnić się, czy nie ma w nich żadnych braków. Ponadto zawsze można skorzystać z usług kancelarii prawnych, które przeprowadzą kontrolę dokumentów i wskażą na braki lub nieprawidłowe informacje, dzięki czemu łatwo i szybko będzie można je poprawić, nie narażając się na nieprzyjemności podczas właściwej kontroli Bundesagentur für Arbeit. 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze