Jak działa system AIFLO od firmy HOBO Systems i jakie są jego funkcje?

Jak działa system AIFLO od firmy HOBO Systems i jakie są jego funkcje?

AIFLO to autorski system zarządzania energią w firmie. Przygotowali go specjaliści HOBO Systems, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku energetyki oraz doskonale rozumieją jego specyfikę. Właściwie wdrożony oraz wykorzystywany system AIFLO pozwala na optymalizację zużycia energii w przedsiębiorstwie. Przekłada się to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i większe jej bezpieczeństwo. Sprawdź, jak działa system AIFLO i jakie są jego podstawowe funkcje.

Czym jest system AIFLO?

System AIFLO to autorska technologia przygotowana przez firmę HOBO Systems. System do zarządzania energią wspiera odbiorców w optymalizacji kosztów zużycia prądu w przedsiębiorstwie. Posiada rozbudowane funkcje oraz zaawansowaną analitykę danych. Prawidłowo wdrożony i wykorzystywany może doprowadzić do realnych oszczędności, które sięgają nawet 26%. 

Jak działa AIFLO?

Podstawą działania systemu AIFLO jest zestaw czujników, które znajdują się na licznikach energii elektrycznej. Urządzenia odczytowe pobierają dane dotyczące zużycia w czasie rzeczywistym, a wyniki zapisywane są z częstotliwością co 15 minut. Dzięki temu powstaje bardzo dokładny profil dobowo-godzinowy odbiorcy, który wskazuje na realne zapotrzebowanie na energię elektryczną w danych okresach. Zaawansowana analityka wbudowana w system przygotowuje merytoryczne raporty, które stanowią podstawę do wdrażania zmian w procesach wewnątrz firmy, czy też do właściwego doboru licznych parametrów energetycznych. Oprócz tego system AIFLO posiada funkcję analizy danych z faktur za energię oraz weryfikuje ich poprawność w kontekście realnego zużycia. Jakiekolwiek nieprawidłowości od razu zostaną wykazane. 

Główne funkcje systemu od HOBO Systems

Na skuteczność systemu AIFLO przekładają się skutecznie działające główne funkcje. Podstawową z nich jest regularne przeprowadzanie odczytów z urządzeń pomiarowych, które prowadzone są co 15 minut. Dzięki temu klient ma dostęp do aktualnych danych zbieranych w czasie rzeczywistym. Na tej podstawie przygotowywany jest profil dobowo-godzinowy odbiorcy prądu. Kolejną funkcjonalnością są powiadomienia alert. Te w czasie rzeczywistym informują osobę zarządzającą o tym, że wystąpił nadmiarowy pobór energii biernej, lub przekroczony zostanie założony poziom mocy. Szybka reakcja pozwoli wówczas na ograniczenie kosztów.

Dodatkowym wsparciem jest usługa AIFLO Trader. To funkcjonalność, dzięki której można wymieniać informacje z dostawcami energii elektrycznej. W ten sposób zbiera się i analizuje oferty. Zebranie ich w jednym systemie analitycznym pozwala na wybranie najkorzystniejszej finansowo dla przedsiębiorcy. 

Popraw zarządzanie energią z systemem AIFLO

Korzystając z systemu AIFLO, możesz szybko poprawić zarządzanie energią w firmie. Przełoży się to na optymalizację procesów oraz zmniejszenie kosztów zużycia prądu. Pozwala to przedsiębiorcy na zwiększenie konkurencyjności na rynku oraz poprawę dochodowości biznesu. W tym kontekście system AIFLO od HOBO Systems okazuje się nieocenionym wsparciem. Jeżeli chcesz poprawić zarządzanie energią w firmie, to zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z ekspertem HOBO Systems i do skorzystania z systemu AIFLO.