Inteligentny oraz elastyczny łańcuch dostaw dzięki Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management

Inteligentny oraz elastyczny łańcuch dostaw dzięki Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management

Różności

Zadbanie o to, aby produkt trafił do rąk odbiorcy w takim stanie, w jakim opuścił zakład produkcyjny to jeden z podstawowych obowiązków producenta. Koordynacja wielu procesów – logistycznych, magazynowych i transportowych – wymaga czasu i zaangażowania. Dzięki nowoczesnym technologiom opartym na sztucznej inteligencji zarządzanie łańcuchem dostaw jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Dlaczego zarządzanie łańcuchem dostaw jest tak istotne?

Zaopatrzenie, produkcja i dystrybucja to podstawowe elementy łańcucha dostaw. Klient, odbierający produkt, bardzo często nie zdaje sobie sprawy ze złożoności tego procesu. Sposób zarządzania łańcuchem dostaw ma istotne znaczenie dla działania całego przedsiębiorstwa. Ogromny wpływ na zmiany w planowaniu procesów logistycznych ma postępująca globalizacja. Przedsiębiorcy, którzy chcą pozostać konkurencyjni, muszą być coraz bardziej elastyczni. Umiejętne zarządzanie łańcuchem dostaw pozwala na optymalizację kosztów. Dzięki właściwemu planowaniu produkcji można znacznie ograniczyć ilość surowców i zminimalizować ryzyko powstawania nadwyżek. Automatyzacja procesów produkcyjnych pozwala także zwiększyć wydajność zakładu.

Transformacja cyfrowa a zarządzanie łańcuchem dostaw

Czwarta rewolucja przemysłowa wpłynęła na zmianę w planowaniu i zarządzaniu łańcuchem dostaw. Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management to innowacyjny system wspierający firmy działające w branży produkcyjnej. Moduł ułatwia przygotowywanie planów produkcji i zarządzanie stanami magazynowymi oraz dostawcami. Technologia AI umożliwia przygotowywanie prognoz popytu i podaży. System inteligentnego zarządzania łańcuchem dostaw pozwala poprawić wydajność poszczególnych zespołów. Korzystanie z aplikacji biznesowych poprawia komunikację i minimalizuje ryzyko popełnienia kosztownych błędów.

Moduł Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management pozwala także skrócić czas dostaw. Umożliwia zautomatyzowanie wielu procesów i ułatwia wprowadzanie zmian. Zarządzanie łańcuchem dostaw, dzięki nowoczesnym narzędziom wspieranym przez technologię AI, wiąże się także z dużo mniejszym ryzykiem operacyjnym.

Osoby odpowiedzialne za różne elementy łańcucha dostaw, znajdujące się w różnych lokalizacjach, mają dostęp do tych samych danych zgromadzonych na tej samej platformie. Dzięki temu mogą jeszcze ściślej współpracować i podejmować jeszcze lepsze decyzje. Digitalizacja łańcucha dostaw pozwala z wyprzedzeniem reagować na zmiany i zapobiegać powstawaniu sytuacji, które mogłyby zaburzyć łańcuch dostaw. Dzięki modułowi wspierającemu zarządzanie produkcją i dostawami identyfikacja problemów jest jeszcze prostsza. Szybkie reagowanie pozwala uniknąć wielu problemów m.in. z zaopatrzeniem. Wykorzystanie inteligentnego systemu zarządzania łańcuchem dostaw pozwala skrócić okres testów i szybciej wprowadzić produkt na rynek. Firmy, które korzystają z inteligentnych aplikacji biznesowych, stają się więc bardziej konkurencyjne.

Sprawdź więcej infromacji na stronie https://xplusglobal.com/pl/dynamics365-supply-chain-management/

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze