Ile można odzyskać z kredytu frankowego?

Ile można odzyskać z kredytu frankowego?

Różności

W ostatnich miesiącach niejednokrotnie spotkałeś się z informację, że frankowiczom udało się odzyskać ogromne kwoty od banków, sięgające nawet kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych? Dowiedz się, ile można odzyskać z kredytu frankowego.

Ile można odzyskać z kredytu frankowego? To zależy!

To, ile można odzyskać z kredytu frankowego, zależne jest od wielu czynników. Kluczowe znaczenie ma tutaj oczywiście kwota kredytu, na jaką zdecydował się kredytobiorca. Duże znaczenie ma także to, czy kredyt był denominowany, czy też indeksowany, a także to, jakie było oprocentowanie kredytu. Nie bez znaczenia jest również okres spłaty kredytu, to, jaka część została już spłacona, w ilu transzach wypłacony został kredyt oraz to, czy zobowiązania były spłacane terminowo. Jak widać, liczba czynników wpływających na to, ile można odzyskać z kredytu frankowego, jest naprawdę duża.

Unieważnienie kredytu może być bardzo opłacalne

Rozwiązaniem szczególnie korzystnym dla kredytobiorcy może być unieważnienie umowy kredytowej przez bank. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu można nie tylko pozbyć się obciążającego kredytu, ale też uwolnić nieruchomość od hipoteki. Nie bez znaczenia są też korzyści finansowe. Po unieważnieniu kredytu kredytobiorca zobowiązany jest do rozliczenia się z bankiem wyłącznie do wysokości pożyczonego kapitału – bez odsetek, co należy podkreślić. Przykładowo, jeżeli kredytobiorca zaciągnął kredyt w wysokości 300 000 złotych, a spłacił już 400 000 złotych, może liczyć na odzyskanie kwoty w wysokości 100 000 złotych. Jest to oczywiście jedynie przykład, a kwota, jaką można odzyskać, jest orientacyjna.

Warto skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika

Aby uzyskać dokładną odpowiedź na pytanie, ile można odzyskać z kredytu frankowego, warto w pierwszej kolejności skonsultować się z kancelarią prawną. Doświadczony prawnik dokładnie przeanalizuje całą umowę kredytową i harmonogram spłaty, a następnie określi, na jaką kwotę można liczyć w przypadku unieważnienia lub odfrankowienia kredytu. Pod uwagę należy wziąć fakt, że odzyskana kwota będzie różniła się w zależności od tego, jaki będzie wyrok sądu. W przypadku ubiegania się o unieważnienie kredytu powód może wnioskować o wyższą kwotę, niż przy odfrankowieniu kredytu. Oczywiście najlepszy sposób postępowania w konkretnym przypadku powinien być wybrany przy wsparciu prawnika.

Dochodzenie praw możliwe również po spłaceniu kredytu w całości

Co bardzo ważne, dochodzić swoich praw mogą również te osoby, które spłaciły już kredyt frankowy w całości. Obecnie do sądów coraz częściej wpływają pozwy złożone właśnie przez takie osoby. W takim przypadku również możliwe jest unieważnienie lub odfrankowienie kredytu, a podstawą najczęściej są tutaj klauzule abuzywne. Działa tutaj podobny mechanizm, jak w przypadku kredytu, który nadal jest spłacany. Kredytobiorca może liczyć na całą kwotę, którą spłacił ponad kwotę udzielonego kredytu – co z pewnością może być bardzo korzystne pod względem finansowym.

Ile można odzyskać z kredytu frankowego – posumowanie

Jak widać, kwoty, jakie można odzyskać z kredytu frankowego, są bardzo wysokie. Nie warto zwlekać z decyzją o złożeniu pozwu przeciwko bankowi. Im szybciej zostanie złożony taki pozew, tym wcześniej zapadnie wyrok – a tym samym kredytobiorca uwolni się od obciążenia finansowego, jakim są comiesięczne raty. Oczywiście nie warto rezygnować ze wsparcia prawnego – doświadczony prawnik z pewnością będzie w stanie zwiększyć szanse na korzystny wyrok.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://frankowy-kredyt.pl/

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze