Granitowe wnętrza w domu – dlaczego są takie popularne?

Granitowe wnętrza w domu – dlaczego są takie popularne?

Granit to bardzo wdzięczny i praktyczny materiał, który znalazł bardzo szerokie zastosowanie w mieszkalnictwie. Z granitu wykonuje się m.in. podłogi, kuchenne blaty, schody, wykłada nim ściany czy kominki. Czym wyróżnia się ten naturalny minerał?

Granit – wytrzymały, funkcjonalny, elegancki

Wszelkie meble, obiekty użytkowe czy dodatki wykonane z płyt granitowych słyną z ogromnej wytrzymałości. Surowiec ten odporny jest na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, działanie kwasów czy wilgoci. Co ważne, nie straszną są mu wysokie temperatury i jej skrajne wahania. Tym samym sporą popularnością cieszą się blaty kuchenne kamienne. Pozostają nie tylko trwałe, ale również i wygodne z użytkowaniu przez wiele dziesięcioleci. W praktyce zakup blatu granitowego do kuchni to inwestycja na wieczność.

Oczywiście nie sposób pominąć walorów estetycznych. Granitowe zdobienia czy wyposażenie wnętrz dodaje blasku i prestiżu. Sporo luksusowych obiektów użytku publicznego (np. hotele czy banki), posiada granitowe podłogi, schody czy ściany. Na plus wychodzi również szeroka oferta kolorystyczna płyt granitowych. Bez trudu znajdziemy m.in. granit szary, biały, czarny, czerwony, zielony, a nawet różowy. Tym samym możemy z łatwością dopasować konkretny odcień do już istniejącego wnętrza.

Zastosowanie granitu

Obecnie granit doczekał się ogromnej popularności i znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie. Wyrabia się z niego m.in. schody wewnętrzne i zewnętrzne, blaty kuchenne i łazienkowe, podłogi, okładziny kominków i ścian, a także nagrobki. Wszystko to wynika z unikalnych cech granitu – w tym jego wyjątkowa twardość i odporność na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Szeroką ofertę wyrobów kamiennych posiada firma emas-stone.pl. Oprócz granitu można zamówić tam wyroby wykonane z konglomeratu czy marmuru.