GPS nie tylko w Google Maps

lokalizator GPS

System GPS czyli Global Positionig System to zespół satelitów krążących nad ziemia. Jeżeli nasz odbiornik znajdzie się w zasięgu trzech satelitów na podstawie czasu, jaki potrzebny jest do odebrania sygnału z każdego z nich określana jest precyzyjnie położenia.

Urządzenie jest to już tak powszechnie stosowane, że nawet nie zastanawiamy się jak się można było obyć bez niego. Służy nie tylko do nawigacji w dalekich podróżach, ale współdziałając z różnymi aplikacjami pomaga znaleźć najbliższy sklep, stację benzynową, bankomat czy zorientować się w numerach bloków na nowym osiedlu. Odbiornik GPS jest praktycznie w każdym smartfonie, w zegarkach sportowych, we wbudowanych w nowszych samochodach zestawach multimedialnych. Działa szybko, dokładnie i bezpłatnie. Odbiornika nie należy jednak mylić z lokalizatorem GPS, ponieważ sam odbiornik nie umożliwia śledzenia innych, wyposażonych w GPS urządzeń.

Gdzie można dostać lokalizator GPS?

W przeciwieństwie do prostego odbiornika lokalizator GPS jest nadajnikiem, który można sparować z drugim urządzeniem. Dzięki temu można określić nie tylko miejsce gdzie się znajduje, ale również parametry jego przemieszczania się – czas i prędkość. Lokalizatory GPS o różnym przeznaczeniu, a także oprogramowanie i akcesoria dodatkowe do takiego sprzętu można znaleźć na stronie alfatronik.com.pl. Lokalizatory osobiste, samochodowe, specjalnie dedykowane dla uprawiających sporty samochodowe, dla rowerzystów i motocyklistów. Oprócz tego alfatronik.com.pl oferuje dostęp do specjalnej platformy AlfaTrack szczególnie przydatnej w monitorowaniu pojazdów. Niezależnie od tego lokalizatory polecane prze alaftronik.com.pl mogą korzystać z darmowej platformy GPS-Trace 3.0. Nie oferuje tylu dodatkowych funkcji co AlfaTrack ale pozwala na precyzyjne śledzenie obiektu na mapie i zapisywanie raportów.

Jak można wykorzystać lokalizator GPS?

Najczęściej używane są lokalizatory samochodowe. Mogą służyć do monitoringu pojazdów firmowych, a także służą jako ważny element ochrony przed kradzieżą. Lokalizatory osobiste ułatwiają opiekę nad dziećmi, a także na osobami starszymi lub cierpiącymi na problemy z pamięcią. Zaawansowane lokalizatory przeznaczone do sportów wyścigowych generują wiele przydatnych danych rejestrując prędkości na poszczególnych odcinkach i tworząc dokładne raporty z trasy. Posiadacze psów i kotów mogą zainstalować niewielki lokalizator GPS w obroży pupila co pomoże szybko odnaleźć zagubione zwierzę.