FE Engel – najlepsza odzież robocza 2021

FE Engel – najlepsza odzież robocza 2021

Od samego początku działalności sklepu fraya.pl szczególny nacisk został postawiony na wybór wyłącznie najlepszych, godnych zaufania i innowacyjnych marek. Nie inaczej też stało się z wyborem producenta odzieży roboczej FE Engel, który to spełnia oczekiwania najbardziej wymagających profesjonalistów i gwarantuje najwyższą jakość. Z tego powodu jest nam niezmiernie miło, że marka ta zdobyła niedawno dwie główne nagrody w prestiżowym konkursie Plus X Award! Co szczególnie zostało wyróżnione przez komisję oceniającą? Co zadecydowało o ich wyborze? Czym w ogóle jest konkurs Plus X Award i kto go organizuje?

Konkurs Plus X Award

Plus X Award to największy światowy konkurs innowacji w technologii, sporcie i lifestyle’u, który odbywa się od osiemnastu lat w Niemczech. Obiektywni sędziowie, pochodzący spośród środowiska dziennikarzy i specjalistów w aż 80 różnych dziedzinach, opiniują aplikacje pod kątem nowoczesnych rozwiązań, oryginalności, unikatowego wyglądu oraz inteligentnych, prostych systemów operacyjnych – posiadania tak zwanego Faktora Plus X. Siedem Pieczęci, jak nazywają Organizatorzy najistotniejsze kryteria oceny, to kolejno: innowacja, wysoka jakość, design, funkcjonalność, łatwość użytkowania, ekologia, ergonomia. Firmy i ich produkty zdobywające największą ilość „Pieczęci” mogą liczyć na najwyższe wyróżniania.

Co roku udział bierze ponad 700 podmiotów: firm produkcyjnych z całego świata. Jak zapewniają organizatorzy konkursu, agencja marketingowa Media Society Networks, ich celem nadrzędnym jest pomoc konsumentom przy wyborze odzieży najwyższej jakości oraz niosących najlepsze dla użytkownika rozwiązania. Priorytetowym czynnikiem i na pierwszym miejscu stawiają na najwyższą jakość materiałów użytych w produkcji i trwałość samych produktów.

FE Engel zdobyte tytuły

Firma FE Engel – duński producent jakościowej odzieży roboczej – otrzymała aż dwa prestiżowe wyróżnienia: Najlepsza Marka Roku 2021 oraz Najlepszy Produkt Roku 2021. Tytuły te przyniosła cała seria odzieży roboczej Safety, czyli odblaskowa odzież ostrzegawcza dla m.in. osób wykonujących pracę w pobliżu dróg, placów budowy, linii kolejowych i lotnisk. Kolekcja ta składa się z linii: Safety, Safety Light – z lekkich materiałów na sezon wiosenno-letni, oraz Safety Ladies – odzieży dla pań. Kolekcja ta spełnia wyśrubowane normy ISO 20471 oraz klasy drugą i trzecią (najwyższą) odzieży ostrzegawczej. W trakcie oceniania doceniono najbardziej bardzo wysoką jakość użytych materiałów, funkcjonalność, łatwość użytkowania, oraz ergonomię. Dodatkowym atutem i nie bez znaczenia jest wykorzystanie materiału REPREVE® , czyli poliestru wykonanego w pełni z przetworzonych plastikowych butelek. Idealnie wpisuje się to w ideę ochrony środowiska i recyklingu, pozwalającego nadać śmieciom i odpadom drugie, bardzo wartościowe życie.

Osobom oceniającym do gustu przypadły także innowacyjne rozwiązania techniczne, jak łatwe zapięcia na zatrzaski, pozwalające na szybkie i łatwe podpięcie narzędziowych kieszeni. Z aprobatą spotkała się formuła materiału „2-way-stretch”, która gwarantuje bardzo dużą elastyczność i rozciągliwość materiału, a tym samym wygodę użytkowania. Nie bez znaczenia zostaje uwzględnienie w swojej kolekcji linii damskiej, w pełni funkcjonalnej i najwyższej klasy, a zaprojektowanej z uwzględnieniem kobiecej sylwetki i damskich potrzeb.
fraya.pl