Fakty i mity na temat kontenerów biurowych

Fakty i mity na temat kontenerów biurowych

Obecnie kontenery biurowe można zauważyć na niemal każdym placu budowy. Ich zastosowanie jest jednak znacznie szersze! Co więcej, mają więcej zalet, niż może się wydawać. Zastanawiasz się nad wykorzystaniem kontenera w celach biurowych? Poznaj najczęstsze fakty i mity na temat tego rozwiązania!

Mit: kontener biurowy nadaje się tylko na budowę

Polacy przyzwyczaili się już do widoku kontenerów biurowych na placach budowy, ale rzadko wyobrażają je sobie w innych zastosowaniach. Tymczasem coraz częściej w ten sposób tworzy się obiekty użytkowane stale – i to na wiele sposobów. Wnętrze kontenera może być przystosowane do dowolnego typu działalności, co zdecydowanie zwiększa możliwości jego zastosowania. Ponadto modułowa konstrukcja pozwala dowolnie łączyć ze sobą kontenery (w pionie i poziomie), tworząc przestrzeń dostosowaną do potrzeb użytkownika pod względem wielkości, funkcji czy wyposażenia.

Fakt: Kontener biurowy jest tańszy niż tradycyjne biuro

Coraz więcej przedsiębiorców rozważa wybór biur kontenerowych ze względu na możliwość redukcji kosztów i jest to znakomite posunięcie! W zasadzie trudno o sytuację, w której kontener biurowy nie byłby tańszy niż tradycyjne biuro. Jego zakup kosztuje zdecydowanie mniej niż zakup lub budowa murowanego obiektu. Jednocześnie konstrukcja jest bardzo trwała i pozwala na długotrwałe użytkowanie. Dlatego w dłuższej perspektywie czasowej zakup kontenera zwykle opłaca się bardziej niż wynajem lokalu pod biuro. Za dodatkowy atut należy uznać możliwość ustawienia go w atrakcyjnej lokalizacji.

Mit: kontenery biurowe nie nadają się do ciągłej, długotrwałej eksploatacji

Kontenery kojarzą się przede wszystkim z tymczasowymi konstrukcjami. Ich popularność wynika jednak m.in. z wytrzymałości. Są to konstrukcje przystosowane do wielokrotnego transportowania dużych i ciężkich ładunków oraz eksploatacji w narażeniu na wszelkiego rodzaju czynniki atmosferyczne. Świetnie sprawdzają się więc nawet w trudnych warunkach. Są odporne na szkodliwe działanie słońca, deszczu, wysokich i niskich temperatur, a także na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu bez problemu mogą być użytkowane przez wiele lat i sprawdzają się nie tylko jako biura, ale również jako obiekty mieszkalne! Dzięki wyposażeniu w instalacje grzewcze, wentylację czy klimatyzację zapewniają komfort użytkowania przez cały rok.

Fakt: kontener biurowy nie wymaga pozwolenia na budowę

Przepisy związane z pozwoleniami budowlanymi dotyczą tylko obiektów trwale związanych z gruntem. Kontener biurowy jest konstrukcją mobilną, co oznacza, że jego postawienie nie wymaga przechodzenia przez formalności związane z pozwoleniem na budowę. Wystarczy jedynie zgłoszenie, o ile przed upływem 180 dni zostanie przeniesiony w inne miejsce. Wówczas jest traktowany jako tymczasowy obiekt budowlany.

Mit: Biuro kontenerowe zapewnia ograniczoną przestrzeń

Co prawda standardowy kontener ma ok. 6 m długości i 2,5 m szerokości, ale nie oznacza to, że Twoje biuro musi się ograniczać do tej niewielkiej przestrzeni. Po pierwsze, kontenery biurowe mają budowę modułową, która umożliwia ich dowolne łączenie w celu uzyskania większego metrażu, dodatkowych pomieszczeń o innych funkcjach itp. Ponadto istnieje możliwość produkcji kontenera dostosowanego pod względem wymiarów do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Wystarczy zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zajmuje się ich produkcją – takiej jak G-CON.

Fakt: Biuro kontenerowe może być dopasowane do potrzeb użytkownika

Biura kontenerowe zapewniają niesamowitą elastyczność, ponieważ mogą być w pełni dostosowane do potrzeb użytkownika. Możliwa jest produkcja kontenerów w różnych rozmiarach, z doprowadzonymi instalacjami i wybranym wyposażeniem. Dostępne są m.in. klasyczne kontenery biurowe, a także kontenery socjalne, sanitarne, gastronomiczne, magazynowe, konferencyjne i znacznie więcej.

Co więcej, jeśli nie chcesz kupować kontenera, możesz skorzystać z usług wynajmu. Dzięki temu jest to rozwiązanie dostępne nawet dla przedsiębiorców z ograniczonym budżetem.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze