Co warto zwiedzić w Holandii?

Co warto zwiedzić w Holandii?

Z czym kojarzy Ci się Holandia? Zazwyczaj pierwsze odpowiedzi to wiatraki, tulipany i coffee shopy. Ten mały kraj oferuje naprawdę dużo atrakcji turystycznych i stanowi ciekawy kierunek zarówno na weekendowy wypad, jak i dłuższy urlop. Wspaniałe muzea i dobrze zachowane miasteczka, fantastycznie oddające klimat holenderskiego złotego wieku co roku przyciągają miliony turystów. Co warto zwiedzić w Holandii?

Kanały i muzea w Amsterdamie

Oczywiście punktem obowiązkowym jest sam Amsterdam. Liberalna stolica Niderlandów odwiedzana jest przez cały rok, choć oczywiście najwięcej uroku ma wiosną i latem. Zbudowane na wodzie miasto poprzecinane jest kanałami, pełne urokliwych uliczek z przyjemnymi kawiarniami i restauracjami, słynie także z ogromnej ilości muzeów. Amsterdam jest bardzo zróżnicowany pod względem kulturowym, rasowym i słynie ze swojej liberalności. Najlepiej jest zwiedzać go co jakiś
czas wsiadając na rower lub płynąć kanałem i podziwiając ciekawą architekturę. Najpopularniejsze wśród turystów są Muzeum van Gogha, muzeum narodowe Rijksmuseum, znajdujące się w starym browarze Heineken Experience czy dom Anne Frank.

Holenderskie wiatraki

Jak już wspomnieliśmy, jednym z najmocniejszych skojarzeń z Holandią są wiatraki. Na północy kraju niemal w każdym mieście znajduje się przynajmniej jeden wiatrak. Z bliska możemy zobaczyć je w Zaanse Schans niedaleko Amsterdamu, gdzie znajduje się słynny skansen, w którym zgromadzono wiele obiektów z całej Holandii. Tu zobaczyć możesz na własne oczy pracę wiatraków, młynów, warsztatów, a także tartaku. Obowiązkowym punktem jest malownicza wieś Kinderdijk z charakterystycznym, znanym z pocztówek, systemem wiatraków, z których część stale działa, a nawet jest zamieszkana. To wyjątkowe miejsce jest wpisane na listę UNESCO.

Keukenhof

Z Amsterdamu łatwo dojechać do Keukenhof, gdzie znajdziemy jeden z największych ogrodów kwiatowych na świecie. Znany jest on również pod angielską nazwą Garden of Europe. To romantyczne miejsce będzie idealnym punktem do zwiedzenia we dwoje. Na 32 hektarach co roku sadzi się około 7 milionów kwiatów. Największe wrażenie ogród robi oczywiście wiosną.

Delft

Bardzo przyjemne zabytkowe miasteczko pełne jest romantycznych uliczek i urzekających kamieniczek. To tu urodzili się malarze Jan Vermeer i Carl Fabritius. Mimo niewielkich rozmiarów jest ono bardzo popularne wśród turystów i regularnie pojawia się na szczycie rankingów najpiękniejszych miast w Holandii. Zachwycający rynek, kościół z barokowym mauzoleum Wilhelma Orańskiego czy muzeum w zabytkowej fabryce słynnego niebieskiego fajansu to tylko cześć z jego atrakcji.

Wygodna podróż – busy Polska Holandia

Wyjazd do Holandii nie musi być męczący. Wybierając kurs nowoczesnym busem z oferty przewoźnika KM Tour, zapewnisz sobie komfortowy i szybki przejazd. Busy Polska Holandia kursują codziennie, a w niedzielę nawet dwa razy dziennie. Dzięki temu, że kierowca może odebrać się spod domu, zyskujesz mnóstwo czasu i nie musisz stresować się bagażem czy odprawą. Wygodne busy Polska Holandia sprawdzą się zarówno wtedy, gdy chcesz wyjechać na city break ze znajomymi, jak i przy wyjeździe rodzinnym.