Budowa Biogazowni

Budowa Biogazowni

Rosnące ceny energii elektrycznej gospodarstw oraz zakładów produkcyjnych sprawiają, że coraz więcej osób poszukuje skutecznej alternatywy. To właśnie technologia biogazu jest przykładem ekologicznego rozwiązania, które zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Dlaczego? Zapraszamy do dzisiejszej publikacji!

Biogazownia, czyli jak to działa?

Biogazowania jest zaawansowanym obiektem, wykorzystującym proces fermentacji beztlenowej specjalnego substratu. W wyniku tego zjawiska powstaje właśnie biogaz- element niezbędny do wyrobu energii elektrycznej oraz ciepła. Produkcja biogazu rolniczego przekłada się na szereg praktycznych korzyści. Jakich?

Biogaz, jako stabilne źródło energii elektrycznej i cieplnej, to jedynie niewielki zakres

zastosowania. Oczyszczony do biometanu może być skutecznie, a co najważniejsze- bezpiecznie wtłoczony do sieci, a także przerobiony na BIO LNG lub BIO CNG!

Innowacyjny proces fabrykacji biogazu wykorzystuje każdy jego etap do zapewnienia zestawu funkcjonalnych benefitów. Doskonałym przykładem jest poferment, czyli pozostałość po substracie, który stanowi jednocześnie bardzo efektywny i naturalny nawóz.

Budowa biogazowni – o czym należy pamiętać

Warto mieć na uwadze, że budowie biogazowni rolniczej musi towarzyszyć zespół wyspecjalizowanych i doświadczonych fachowców. Jedynie taka inwestycja optymalizuje emisję CO2 oraz parametry ekonomiczne każdego gospodarstwa.

Współpraca z ekspertem, takim jak firma Biogas System, gwarantuje trzy kluczowe walory w tym zakresie. Przede wszystkim, produkcja biogazu ma charakter ekologiczny, co wpływa również na wsparcie finansowe. Inwestycja w obiekt chroniący środowisko uprawnia konsumenta do pozyskania specjalnej dotacji ze środków Unii Europejskiej.

Kolejny punkt to pełna automatyzacja. Biegły partner zapewnia, że proces produkcji biogazu jest w pełni zautomatyzowany, dzięki czemu cały proces może być kontrolowany zdalnie.

Ostatni czynnik dedykowany jest komfortowi użytkowania. W praktyce oznacza to, że prawidłowe zaprojektowanie infrastruktury zapobiega nieprzyjemnym zapachom!