Bezstresowy rozwód – czy to możliwe?

Bezstresowy rozwód

Rozwód zwykle kojarzy się z emocjami, szczególnie tymi skrajnie negatywnymi. Potęgować mogą je zachowania współmałżonka, które często odbiegają od przyjętych społecznie norm. Tymczasem, korzystając z pomocy adwokata, możemy przejść przez rozwód niemalże bezstresowo, przynajmniej w kontekście kwestii formalnych. Adwokat stanowi wsparcie na każdym etapie procesu rozwodowego.

Pytania, które warto zadać adwokatowi

Otrzymując bądź chcąc napisać pozew rozwodowy, w naszej głowie pojawia się wiele pytań. Dotyczą one tego, jak sporządzić dokument, o co możemy się ubiegać, wreszcie ile trwa rozwód bez orzekania o winie, a ile z orzeczeniem o winie? Wszelkie wątpliwości na te i inne tematy rozwieje adwokat rozwodowy, który posiada duże doświadczenie w tej materii. Co istotne, udając się do kancelarii, warto przygotować listę pytań głównych oraz dodatkowych, które często incydentalnie pojawiają się w naszej głowie, pozostając bez odpowiedzi. Pytania mogą dotyczyć nie tylko samej sprawy rozwodowej, lecz także podziału opieki nad dziećmi, podziału majątku czy dodatkowych świadczeń, jakie możemy uzyskać po rozwodzie – mowa tutaj na przykład o alimentach. Pamiętajmy, że każdy rozwód ma zupełnie inną specyfikę, dlatego nie powinniśmy szukać odpowiedzi na nasze pytania w sieci czy u znajomych, którzy mają za sobą podobne doświadczenia.

Jak przejść przez rozwód bez stresu?

Przyczyn stresujących sytuacji podczas rozwodu może być wiele. Czasami zależy nam na szybkim sfinalizowaniu sprawy, podczas gdy małżonek stara się przeciągać rozwód. W innych przypadkach jesteśmy stroną poszkodowaną, która nie zgadza się na pewne warunki. Ogromny stres wywołuje również konieczność składania przed sądem zeznań, w których ujawnia się intymne szczegóły pożycia małżeńskiego. Dlatego też na każdym etapie procesu rozwodowego przydaje się pomoc specjalisty. Adwokat z Wrocławia pomoże nam znaleźć rozwiązanie z każdej sytuacji, proponując najlepsze, możliwe wyjścia. Będzie również stanowił wsparcie duchowe – już sam fakt, iż mamy obok siebie kogoś na sali sądowej sprawia, że czujemy się pewniejsi. Rozwód bez stresu jest więc możliwy, choć oczywiście wiele zależy też od zachowania drugiego małżonka, jego intencji i postaw. Ważne, aby podczas rozwodu, a przynajmniej na sali sądowej, próbować wyłączyć emocje i skupić się na kwestiach merytorycznych. To one stanowią bowiem przedmiot zainteresowania sądu, który wydaje orzeczenie o rozwodzie bądź decyduje o innych krokach, jakie muszą podjąć małżonkowie.