Gdzie wyrzucić karton po mleku? Podstawy segregacji

Gdzie wyrzucić karton po mleku? Podstawy segregacji

Mleko sprzedawane jest przeważnie w szklanych lub kartonowych opakowaniach. O ile w przypadku tych pierwszych segregacja nie stanowi problemu, tak kartonowe opakowania na mleko mogą stanowić już poważną zagadkę. Jak należy je traktować i gdzie wyrzucać? Koniecznie sprawdź nasz dzisiejszy artykuł.

Gdzie należy wyrzucić karton po mleku?

Kartonowe opakowanie na mleko należy zawsze wyrzucać do żółtego worka lub pojemnika na odpady plastikowe i metalowe. Wynika to z faktu, że opakowanie to pomimo swojej nazwy, nie składa się wyłącznie z kartonu (który mógłby szybko przesiąknąć), ale również cienkiej warstwy aluminium i tworzywa sztucznego (najczęściej polietylenu).

Należy pamiętać, aby kartonik po mleku zawsze opróżnić z zawartości i zgnieść, tak aby zajmował jak najmniej miejsca. Nakrętkę również możemy wrzucić do pojemnik na plastik albo przeznaczyć na różnego rodzaju zbiórki charytatywne.

Pamiętajmy również, że podobna praktyka obejmuje także rożnego rodzaju kartony wielomateriałowe na napoje, soki, zupy i inne przetwory.

Uwaga! Kartonów po mleku nie wyrzucamy do niebieskich worków przeznaczonych na odpady papierowe!

Jak wygląd proces recyklingu?

System przetwarzania kartonów wielomateriałowych obejmuje m.in. rozwłóknienie części tekturowej opakowania, a uzyskany materiał może posłużyć dalej jako budulec wyrobów papierniczych. Pozostałe warstwy, w tym aluminium i polietylen wykorzystywane są już na potrzeby energetyczne.


Zobacz również:

Autor
Marzena Lucińska
Marzena Lucińska

Od wielu lat wspomaga krajowe biznesy w zakresie prawa gospodarczego. Specjalistka w dziedzinie ekonomii, ryzyka finansowego i aktów prawnych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze