Uber, Bolt czy Free Now? W której aplikacji najlepiej rozpocząć pracę?

Uber, Bolt czy Free Now? W której aplikacji najlepiej rozpocząć pracę?

Uber, Bolt i Free Now zadomowiły się w Polsce już na dobre. Wielu pasażerów potrzebuje przejazdu na lotnisko czy do pracy. Taksówki zamawiamy, gdy wracamy z imprezy czy po prostu chcemy w komfortowych warunkach dojechać do celu. Aplikacje są również popularne wśród kierowców i stanowią świetne źródło dochodu. Zapewniają elastyczne godziny pracy czy dodatkowe bonusy. Wielu kierowców pracuje w aplikacjach po kilkadziesiąt godzin w tygodniu, inni natomiast traktują przejazdy jako źródło dodatkowego zarobku. Jak przebiega rejestracja na poszczególnych platformach i jak wyglądają zarobki kierowców? W której aplikacji założyć konto, aby zarabiać najwięcej? Sprawdź!

Praca jako kierowca taksówki – wymagania

Osoba starająca się o licencję taxi nie może być skazana prawomocnym wyrokiem m.in. za przestępstwa na tle wolności seksualnej i obyczajności, przeciwko bezpieczeństwu komunikacji czy na tle skarbowym oraz za inne przestępstwa, które mogą mieć związek z wykonywaną profesją. Taksówkarzem nie może być też osoba, która ma wydany zakaz prowadzenia pojazdów lub zakaz prowadzenia działalności w zakresie transportu drogowego. Przeciwwskazaniem są też najczęściej niektóre problemy zdrowotne.

Kierowca posiadający licencję musi dysponować odpowiednio oznakowanym samochodem, którego jest właścicielem, współwłaścicielem lub leasingobiorcą. Oczywiście niezbędne jest również posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Osoby, które jeżdżą taksówką, muszą być otwarte i komunikatywne. Powinny znać języki obce. Bardzo ważne są umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wysoka kultura osobista, wytrzymałość i odporność na stres.

Jak działają aplikacje do zamawiania przejazdów?

Działanie aplikacji do przewodu osób jest bardzo intuicyjne zarówno od strony pasażerów, jak i kierowców. Pasażer wpisuje adres miejsca docelowego oraz dokładne miejsce odbioru. Następnie musi poczekać na zaakceptowanie kursu przez kierowcę. Po zaakceptowaniu kursu kierowca otrzyma zakres informacji niezbędnych do wykonania zlecenia, a pasażer będzie mógł sprawdzić m.in. informacje o samochodzie i kierowcy. Większość platform do zamawiania kursów działa na podobnych zasadach, chociaż są między nimi niewielkie różnice.

kobieta trzymająca smartfon z włączoną aplikacją Uber

Praca w aplikacji Uber – jak działa Uber Taxi?

Usługi Ubera świadczone są w wielu miastach na całym świecie. Praca jako Uber wymaga posiadania smartfona z aplikacją. Aby zacząć zarabiać, należy utworzyć konto na stronie Ubiera oraz przesłać wymagane dokumenty i poczekać na ich zaakceptowanie.

Zanim rozpoczniemy realizować przejazdy, musimy odpowiednio dostosować pojazd do wymogów panujących w danym mieście. Jeżeli nie posiadamy własnego auta, możemy skorzystać z wynajmu od Flow Apps. Ostatnim krokiem przed rozpoczęciem pracy będzie przejście procesu licencjonowania. Po zrealizowaniu wszystkich etapów możemy aktywować konto w aplikacji Uber dla kierowców i wykonać swój pierwszy przejazd!

Jeżeli posiadasz już aktywne konto, wystarczy, że zalogujesz się do aplikacji Uber Driver i naciśniesz start. Po zaakceptowaniu przejazdu otrzymasz dokładne wskazówki na temat kursu i lokalizację klienta. Pamiętaj, że ocena pasażera jest twoją wizytówką, dlatego warto wykazywać się wysoką kulturą osobistą i dbać o bezpieczeństwo swoje i klientów.

Po wykonaniu usługi przewozu osób możesz sprawdzić, ile udało ci się zarobić. Stawka waha się w zależności od dnia czy miasta. Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy wynosi 33-34 zł brutto, a średnie zarobki w Uber za jeden przejazd oscylują w granicach 18-19 zł brutto. Pracując 40 godzin w tygodniu, możemy zyskać wynagrodzenie sięgające od ponad 5 000 do ponad 7 000 zł brutto za miesiąc.

Uber oferuje elastyczne godziny pracy, co w praktyce oznacza, że możemy jeździć w dowolnych godzinach i samodzielnie ustalać swój grafik. Praca w Uber bywa też świetnym pomysłem na dorobienie sobie do pensji. Takie zatrudnienie cenią także studenci.

Jak w każdym innym przypadku kierowcy powinni mieć założoną własną działalność gospodarczą. Jeżeli jednak nie chcesz prowadzić własnego przedsiębiorstwa, warto skorzystać z usług partnera rozliczeniowego Ubera, jakim jest Flow Apps.

Aplikacja Bolt – jak wygląda praca w Bolt od strony kierowcy?

Przewóz osób można wykonywać także z aplikacją Bolt. To bezpośrednia konkurencja dla usługi Uber. Zasada rejestracji i działania aplikacji jest podobna jak w przypadku Ubera. Zarejestrujmy się przez portal Flow Apps, następnie prześlijmy wymagane dokumenty i poczekajmy na kontakt przedstawiciela. Kolejnym krokiem będzie odbiór wypisu z licencji taxi, a po pełnej aktywacji konta można już przyjąć zlecenie na pierwszy przejazd.

Działanie aplikacji od strony kierowców jest bardzo intuicyjne. Akceptujemy zgłoszenie, odbieramy klienta i wykonujemy przejazd w miejsce docelowe. Płatności za kursy odbywają się za pomocą aplikacji Bolt lub gotówki.

Kierowców Bolt obowiązuje dostosowanie samochodów do wymagań panujących w danym mieście. Ponadto w tym przypadku również można wybrać pomiędzy realizowaniem zleceń przy współpracy z partnerem flotowym albo postawić na świadczenie usług za pośrednictwem własnej działalności. W aplikacji Bolt możemy zarobić dodatkowe pieniądze lub potraktować to zajęcie jako pełnoetatowe. Zaletą jest to, że sami ustalamy sobie grafik, bez kontroli szefa.

Jeżeli chodzi o wynagrodzenie, to wpływa na nie m.in. ocena przejazdu, ocena kierowcy, miasto czy liczba przejazdów. Warto jednak podkreślić, że Bolt stawia sobie za cel wsparcie kierowców. Praca w Bolt to bardzo atrakcyjne zajęcia, które stwarza możliwości sporego zarobku. W godzinach szczytu można liczyć nawet na około 61 zł brutto za godzinę pracy. Średnie wynagrodzenie za kurs wynosi z kolei około 11 zł brutto. Pracując 40 godzin w tygodniu, możemy oczekiwać wypłaty sięgającej nawet 10 000 zł brutto za miesiąc!

Jak zostać kierowcą we Free Now i jak wygląda praca?

Wymagania związane z rejestracją we Free Now są maksymalnie uproszczone dla kierowcy. Zgłoszenie wysyłamy przez formularz rejestracyjny Flow Apps, przesyłamy dokumenty i czekamy na kontakt od przedstawiciela, który przeprowadzi nas przez dalszy proces. Następnie trzeba odebrać wypis z licencji, aktywować konto i zarabiać na przejazdach! Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego samochodu, w tym przypadku również możemy wypożyczyć go u partnera flotowego, np. Flow Apps.

We Free Now płatności odbywają się z pomocą kart kredytowych, gotówki oraz płatności mobilnych (np. PayPal). Zarobki kierowców mogą różnić się w poszczególnych województwach. Za jeden kurs kierowcy w Polsce zarabiają średnio 17-18 zł brutto. Średnie zarobki za godzinę wynoszą natomiast około 32 zł brutto. Pracując 40 godzin w tygodniu, możemy liczyć na wynagrodzenie rzędu 5 000 – 8 000 zł miesięcznie.

We Free Now można liczyć na wysokie napiwki. Firma współpracuje z klientami korporacyjnymi, restauracjami i hotelami. Ponadto na kierowcę czekają atrakcyjne bonusy, np. w postaci zniżek na ubezpieczenie pojazdu czy kart paliwowych.

kierowca taxi

Free Now, Bolt czy Uber? Którą aplikację wybrać?

Wszystkie te firmy kładą nacisk na bezpieczeństwo klientów i kierowców oraz oferują możliwość oceny usług przez aplikację. Zapewniają też swoim pracownikom dużą swobodę i umożliwiają szybki oraz atrakcyjny zarobek. Ponadto każda aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze tak samo dla kierowców taksówek, jak i dla pasażerów.

Warto podkreślić, że zarówno Bolt, jak i Uber mocno akcentują swoje proekologiczne działania. Bolt przekazuje część pieniędzy zarobionych za przejazd na rzecz ochrony środowiska, natomiast Uber dąży do osiągnięcia zerowej emisji.

Którą z tych trzech wspomnianych firm wybrać, aby cieszyć się najdogodniejszymi warunkami pracy i zarobić jak najwięcej? Każda z nich ma nam sporo do zaoferowania pod wieloma względami. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc praca dla kilku firm jednocześnie.

Czy to jednak możliwe? Oczywiście! Dzięki partnerowi, jakim jest Flow Apps, możemy pracować na wszystkich trzech aplikacjach w tym samym czasie. Opłata za rozliczenie łącznie wynosi tylko 50 zł. Niewątpliwie jest to jedna z najlepszych ofert na rynku!

Dzięki współpracy z Flow Apps mamy też możliwość wypożyczenia samochodu oraz innego sprzętu (np. terminala płatniczego). Ponadto takie rozwiązanie zwalnia nas z konieczności zakładania własnej działalności gospodarczej. Nie musimy prowadzić skomplikowanej księgowości i możemy korzystać ze wszystkich możliwych ulg podatkowych, które nam przysługują. Umowy są przejrzyste i proste, a rozliczenia zawsze w terminie. Praca za pośrednictwem Flow Apps pozwoli nam osiągnąć możliwie najwyższe wynagrodzenie przy spełnieniu minimum formalności, a dodatkowo otrzymamy pełne wsparcie na każdym etapie współpracy!

Podsumowanie

Pracując w zawodzie kierowcy, możesz zdecydować się na używanie więcej niż jednej aplikacji do realizowania przejazdów i nie musisz prowadzić własnej działalności. Taka opcja jest możliwa dzięki współpracy z partnerem rozliczeniowym, jakim jest Flow Apps.

Realizowanie większej ilości przejazdów z wykorzystaniem kilku aplikacji pozwoli nam znacząco zwiększyć zyski. Ponadto Flow Apps zapewni nam wsparcie na każdym etapie współpracy i zagwarantuje terminowe wypłaty! Partner rozliczeniowy zajmie się wszystkimi formalnościami, dzięki czemu będziemy mieć znacznie więcej wolnego czasu na zarabianie!