Odzyskaj pewność siebie i komfort dzięki implantom zębowym

Odzyskaj pewność siebie i komfort dzięki implantom zębowym

Czasem wskutek nieszczęśliwego wypadku, paradontozy czy próchnicy Pacjenci borykają się z brakami w uzębieniu lub jego mało estetycznym wyglądem. Poważnie może to obniżać samoocenę i pogarszać komfort życia. By wyeliminować ten problem, warto zastosować protezy osadzone na implantach. Umożliwiają one odbudowę zębów przy zachowaniu ich pełnej funkcjonalności oraz pozwalają uzyskać wysokie walory estetyczne.

Implant zębowy to śruba wkręcana w kość, na której mocowane jest uzupełnienie protetyczne. Budową implanty stomatologiczne naśladują naturalny ząb. Wyglądem nie odbiegają od prawdziwych zębów, a do ich produkcji wykorzystuje się materiały biologicznie zgodne z organizmem człowieka, żeby implant nie został odrzucony.

Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej metody uzupełnienia braków w uzębieniu nie musimy już martwić się o wygląd uśmiechu, który często otwiera nam furtkę do nowych znajomości, dodaje pewności siebie oraz ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Utrata pewności siebie – skutki utraty zębów

Braki w uzębieniu mogą bardzo negatywnie wpływać na naszą samoocenę. Są widoczne w czasie mówienia i uśmiechania się, zmieniają funkcjonowanie narządu żucia, mogą też źle wpływać na działanie układu pokarmowego.

Zobacz tutaj: Implantologia natychmiastowa z obciążeniem

Implanty zębowe pozwalają na uzupełnienie ubytków w uzębieniu. Wyglądem przypominają naturalne zęby, a także pomagają utrzymać równowagę zgryzu. Pacjenci odzyskują pewność siebie, mogą znów uśmiechać się szeroko i jeść wszystko to, na co mają ochotę.

Implanty zębowe – sposób na odzyskanie naturalnego uśmiechu

Implant zęba to tytanowa śruba – wkręcana przez lekarza w kość szczęki lub żuchwy – zastępująca korzeń zęba oraz przymocowana do niej porcelanowa korona. Całość stanowi rekonstrukcję zęba.

Zwykle implanty dentystyczne wykonane są z tytanu, co zapewnia ich pełną integrację z kością – nie są one rozpoznawane jako ciało obce przez organizm.

Komfort i wygoda na co dzień

Osoby, które posiadają implanty, często mówią, że traktują je jak swoje naturalne zęby. Jedną z ich ważniejszych zalet jest wysoki komfort użytkowania. Tytanowe elementy nie są widoczne, a przymocowane do nich korony wyglądają jak naturalne zęby.

Implanty nie posiadają ruchomych elementów, które mogłyby spowodować ból. Dzięki mocowaniu na stałe problem żucia i gryzienia twardych pokarmów jest wyeliminowany. O implanty należy dbać tak samo, jak o naturalne zęby – nie wymagają dodatkowych zabiegów higienicznych. Pacjenci nie mają też problemów z wyraźnym mówieniem.

Dental Pro – gabinet, który zadba o Twój uśmiech

Gabinety Dental Pro w Łodzi i Warszawie oferują szeroki zakres usług w dziedzinie implantologii, ale również stomatologii, protetyki oraz stomatologii dziecięcej. Naszym celem jest zapewnienie kompleksowego leczenia, dopasowanego do oczekiwań i potrzeb Pacjentów.

Posiadamy bezpieczną, certyfikowaną i nowoczesną aparaturę. Każdego dnia dbamy o najwyższą jakość usług świadczonych przez naszą wykwalifikowaną kadrę lekarską oraz o miłą obsługę.

Podsumowanie

Odpowiednio pielęgnowane implanty będą służyć przez wiele lat. Pacjenci mogą znów cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem, co jest istotne w życiu codziennym – odzyskują pewność siebie, cieszą się doskonałą prezencją, nie wstydzą się swoich zębów.

Jest to rozwiązanie w pełni funkcjonalne, zachowujące wysoki poziom estetyki oraz – przede wszystkim – wygodne.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze