Wkłady piankowe – ich główne rodzaje i zastosowanie

Wkłady piankowe – ich główne rodzaje i zastosowanie

Wkłady piankowe są popularnym rozwiązaniem wykorzystywanym do organizowania i zabezpieczania różnych przedmiotów. Jakie są główne rodzaje wkładów piankowych oraz ich przeznaczenie?

Czym są wkłady piankowe?

Pod pojęciem jak wkłady piankowe znajduje się rodzaj wyrobów powstających z różnych rodzajów pianek.

Często wkłady piankowe wykorzystywane są do pakowania, transportu, przechowywania, a dzięki możliwości ich docinania używane są także w niestandardowych opakowaniach, na przykład w skrzyniach.

Wkładki z pianki zapewniają amortyzację i wsparcie, zapobiegając uszkodzeniu delikatnych lub cennych przedmiotów, dzięki czemu znalazły one zastosowanie w wielu branżach.

Rodzaje wkładów piankowych

Do najczęściej używanych rodzajów wkładów piankowych zaliczane są poniższe:

Wkłady z pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa to wszechstronny materiał, który można łatwo ciąć i kształtować, aby pasował do określonych przedmiotów. Zapewnia doskonałą amortyzację i ochronę przed uderzeniami. Wkładki z pianki poliuretanowej są powszechnie stosowane do delikatnych lub wrażliwych przedmiotów, takich jak elektronika, szkło.

Wkłady z pianki z usieciowanego chemicznie polietylenu (XLPE)

Pianka XLPE to pianka o zamkniętych komórkach, którą charakteryzuje trwałość i sprężystość. Zapewnia doskonałą odporność na wodę, chemikalia i promieniowanie UV. Wkładki z pianki XLPE są powszechnie stosowane w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym i wojskowym do bezpiecznego transportu wrażliwych komponentów, narzędzi lub sprzętu.

Wkłady piankowe z octanu etylenu i winylu albo etylenowo-octanowo-winylowa (EVA)

Pianka EVA to miękki i elastyczny materiał znany ze swoich właściwości amortyzujących. Jest często używany do sprzętu sportowego, urządzeń medycznych i elektroniki. Wkładki z pianki EVA można formować, aby bezpiecznie przytrzymać przedmioty na miejscu i chronić je przed uszkodzeniem.

Wkłady z pianki polistyrenowej (EPS)

Pianka EPS jest lekka, sztywna i ma dobre właściwości termoizolacyjne. Jest często używana do wysyłki i pakowania delikatnych przedmiotów, takich jak elektronika, urządzenia i artykuły medyczne. Wkładki z pianki EPS są ekonomiczne i można je formować na zamówienie, aby pasowały do określonych produktów.

Jak zamówić wkładki piankowe?

Obecnie można zamówić je w Weillu firmach specjalizujących się w ich realizacji na zamówienie. Do dyspozycji klientów jest pełna gama rodzajów wkładek, które mogą być ukształtowane dokładnie tak, aby pasowały do danych przedmiotów.

Formowane wkładki piankowe są tworzone za pomocą formy w celu dopasowania do określonego przedmiotu. Wkładki te zapewniają wysoki poziom ochrony dzięki swojej indywidualizacji, ponieważ gwarantują dokładne dopasowanie do przedmiotu.