Uniwersalny materiał od Stainless Europe na lata: czy stal nierdzewna jest nadal droga?

Uniwersalny materiał od Stainless Europe na lata: czy stal nierdzewna jest nadal droga?

Stal nierdzewna, kwasoodporna lub po prostu INOX. Potocznie nazywana jest przez niektórych sprzedawców chirurgiczną. Wszystkie te nazwy opisują jednak jeden rodzaj materiału, wyróżniający się wytrzymałością i uniwersalnością. Nic dziwnego też, że wiele przedmiotów codziennego użytku jest właśnie wykonane ze stali kwasoodpornej: sztućce, kabiny wind, balustrady czy obudowy urządzeń AGD. W poprzednim roku cena tego materiału znacznie się zwiększyła. Czy to jednak oznacza koniec tej popularnej stali? Sprawdź, jak aktualnie zachowuje się jej cena i dlaczego warto nadal z niej korzystać.

Jaka stal jest najpopularniejsza?

Stal to bardzo popularny materiał. Aktualnie można wyróżnić trzy rodzaje stali:

  • Stal konstrukcyjna służy do wykonywania wielkich konstrukcji stalowych. Jej główną zaletą jest niska cena, jednak konieczne jest stałe kontrolowanie i konserwacja obiektów wykonanych z tego materiału.
  • Stal kwasoodporna charakteryzuje się wyższą odpornością na oddziaływanie kwasów czy wody. Dzięki temu sprawdza się w wielu zastosowaniach, w szczególności jako budulec narzędzi używanych na co dzień.
  • Stal narzędziowa to specjalistyczny materiał, wykorzystywany w technice produkcyjnej, między innymi do narzędzi szybkotnących.

W produkcji sztućców, narzędzi kuchennych czy kluczy do warsztatów domowych wykorzystuje się stal nierdzewną. Dlatego też jest ona tak bardzo popularna w świadomości zwykłych użytkowników. Skąd jednak wynika taka sytuacja?

Stal INOX – uniwersalne rozwiązanie od Stainless Europe

Dlaczego to właśnie stal nierdzewna zyskała tak dużą popularność? Wynika to wprost z jej charakterystyki.

Niezawodność

Stal nierdzewna to nazwa pewnej grupy stali. Cechują się one wysoką zawartością chromu, wynoszącą powyżej 11%. To właśnie z tego powodu są one odporne na utlenianie (powstawanie rdzy). Jednocześnie domieszki te nie wpływają na wysoką wytrzymałość mechaniczną oraz trwałość. Dzięki temu używane codziennie narzędzia mogą służyć przez wiele dziesięcioleci, zachowując swój estetyczny, metaliczny wygląd.

Uniwersalność

Stal kwasoodporna dobrze znosi trudne środowisko pracy, w szczególności obecność wielu kwasów czy alkoholi. Z tego powodu materiał ten można stosować z równą skutecznością w kuchni czy garażu. W każdych warunkach zachowuje swoje właściwości i estetykę.

Jakość

Stal nierdzewną można obrabiać na wiele sposobów, uzyskując wysokiej jakości narzędzia i elementy. Wpływa to na zachowanie najwyższej jakości powierzchni, tworzenie skomplikowanych, estetycznych kształtów czy wykonywanie narzędzi różnego przeznaczenia.

Czy stal kwasoodporna jest droga?

Ostatnie lata stały pod znakiem znacznego wzrostu cen stali INOX. Wpływ na to miała początkowo pandemia i związane z nią zamykanie granic. Zerwanie światowych łańcuchów dostaw wymagało szukania nowych dostawców. Tym samym wzrósł eksport tego materiału z Ukrainy. I właśnie wtedy wybuchła tam wojna, która znów znacząco ograniczyła handel rudą żelaza. Na szczęście dziś sytuacja wraca powoli do normy i koszt zakupu stali nierdzewnej maleje w stosunku do innych gatunków stali.

Wysokiej jakości wyroby ze stali nierdzewnej zyskują na popularności. Dużą gamę produktów posiada między innymi Stainless Europe, prowadzący także sklep internetowy na stronie www.stainlesseurope.pl. Szybka, pewna i często darmowa dostawa oraz wieloletnie doświadczenie to doskonałe połączenie. Każdy klient uzyska tam wyczerpujące informacje oraz wsparcie w wyborze optymalnych rozwiązań, a dokonanie zakupu wymaga zaledwie kilku kliknięć. Możliwość wykonania szybkiej płatności w swój ulubiony sposób, przyśpiesza zakończenie transakcji, a tym samym – termin dostawy.