Oprogramowanie ERP dla firm usługowych i handlowych

Oprogramowanie ERP dla firm usługowych i handlowych

Oprogramowanie ERP (Enterprise Resource Planning) to rozwiązania informatyczne, mogące usprawnić działanie w zasadzie każdego biznesu, niezależnie od jego rozmiaru czy typu branży, w którym operuje. Wdrożenie ERP przynosi wyjątkowo spektakularne rezultaty zwłaszcza w przypadku firm zajmujących się zapewnieniem usług bądź czerpiących zyski przede wszystkim z handlu. Sprawdź, w jaki sposób implementacji ERP może usprawnić działanie Twojej firmy na tych obszarach.

Oprogramowanie dla firm usługowych: jak działa?

Ujmując rzecz jak najprościej, oprogramowanie ERP ma za zadanie usprawnić działania prowadzone na wszystkich obszarach działalności Twojej firmy. W jaki sposób to zatem wygląda w przypadku ERP dla firmy usługowej? Wykorzystując nowoczesny program do prowadzenia firmy usługowej, znacznie usprawnisz swój poziom obsługi klienta. ERP dla firmy usługowej oznacza między innymi łatwe tworzenie kartoteki klienta — umieścisz w niej wszystkie istotne dokumenty takie jak np. umowy oraz przechowasz notatki dotyczące trwającej współpracy. 

Program do prowadzenia firmy usługowej to także prostsze rejestrowanie zleceń usługowych. Przykładowo, jeżeli Twoja firma zajmuje się naprawą sprzętu, w momencie przyjęcia urządzenia będziesz mógł umieścić w jednym miejscu wszystkie informacje dotyczące jego wad i typów uszkodzeń, przypiszesz pracownika, którego zadaniem będzie zrealizowania zlecenia, i od razu wydrukujesz dla klienta dokument potwierdzający, że urządzenie zostało przyjęte do naprawy. 

Oprogramowanie dla firm usługowych znacznie również przyspiesza fakturowanie zleceń, automatyzując np. procesy związane z wystawianiem stałych, powtarzających się co miesiąc faktur. Warto również mieć na uwadze oddawane do Twojej dyspozycji systemy powiadomień emailem bądź SMS-em dla pracowników oraz klientów, czy też system tworzenia własnych zestawień i wydruków. Wszystko to dostępne z poziomu przystępnego, intuicyjnego w obsłudze interfejsu.

Jak możesz wykorzystać oprogramowanie dla firm handlowych?

ERP dla handlu wcale nie ustępuje pod względem możliwości rozwiązaniom dla usług. Implementując ERP w swojej firmie handlowej, usprawniasz (przykładowo) swoją sprzedaż detaliczną. Dzięki wyspecjalizowanemu panelowi dla klientów detalicznych będziesz mógł błyskawicznie rejestrować wszystkie najpopularniejsze formy zapłaty, takie jak karta, przelew czy gotówka, oraz “od ręki” wystawić fakturę. Co istotne, ERP dla handlu takie jak Hermes SQL znacznie ułatwi Ci sprzedaż, gdy klient będzie chciał dokonać zakupu w obcej walucie. 

Oprogramowanie dla firm handlowych może zwiększyć zadowolenie klienta nie tylko ze względu na prędkość obsługi, ale i także z powodu programów lojalnościowych czy promocji, które możesz łatwo wygenerować z poziomu systemu ERP. Warto mieć na uwadze, że ERP wspiera sprzedaż nie tylko bezpośrednio w lokalu, ale i też w internecie. Rozwiązania takie jak systemy integrujące program z różnymi systemami, z których korzystają takie firmy jak FedEx, Poczta Polska czy DPD połączone z rozwiązaniami przyspieszającymi kreowanie zamówień i rezerwacja towarów sprawią, że produkty będą docierać do klientów w ekspresowym tempie. 

Dodatkowym atutem, jakie niesie zainstalowane w firmie oprogramowanie dla firm handlowych, jest także, poza wsparciem codziennej sprzedaży, strategiczne planowanie dalszego rozwoju firmy. Statystyczne analizy sprzedaży, trendy w obrotach danego produktu czy najczęściej dokonywane zakupy w obszarze, na którym operujesz — to wszystko może pomóc Ci jak najefektywniej decydować o następnych krokach, jakie podejmie Twoja firma.

Powyższe przykłady to swoisty wierzchołek góry lodowej, jaką jest zakres sposób, w jaki oprogramowanie dla firm handlowych czy ERP dla firmy usługowej może usprawnić funkcjonowanie Twojego przedsiębiorstwa. W przypadku gdy implementację ERP organizują tacy specjaliści jak firma Humansoft, instalowane systemy mogą zostać idealnie dostosowane pod Twoje indywidualne potrzeby. Warto więc skorzystać z oferty na tak użyteczne oprogramowanie i zagwarantować swojej firmie silną pozycję na rynku.