Marzysz o pracy w gabinecie stomatologicznym? Zobacz, co ma do zaoferowania szkoła policealna!

Marzysz o pracy w gabinecie stomatologicznym? Zobacz, co ma do zaoferowania szkoła policealna!

W gabinecie stomatologicznym pracuje nie tylko lekarz dentysta. Zatrudnienie znajdzie w nim także asystentka i higienistka stomatologiczna. Myślałaś, że aby pracować w jednym z tych zawodów, trzeba ukończyć studia? Mamy dla Ciebie świetną wiadomość – jeśli marzy Ci się praca w gabinecie stomatologicznym, nie potrzebujesz wykształcenia wyższego. Wystarczy, że ukończysz roczną lub dwuletnią szkołę policealną. Nie musisz nawet mieć matury. Zaintrygowana? Więcej informacji na ten temat, znajdziesz w poniższym artykule.

Jaki kierunek wybrać, aby móc pracować w gabinecie stomatologicznym?

Jeśli chcesz pracować w gabinecie stomatologicznym, możesz zostać asystentką lub higienistką stomatologiczną. Aby tak się stało, wystarczy że ukończysz szkołę policealną typu GoWork. W tym celu musisz zapisać się na jeden z dwóch kierunków:

  1. Asystentka stomatologiczna z ortodoncją – kierunek trwa rok i kończy się egzaminem państwowym uprawniającym do pracy w zawodzie asystentki stomatologicznej; zajęcia obejmują zarówno przedmioty teoretyczne, jak i praktyczne; dodatkowo w toku nauki słuchacz jest zobowiązany odbyć praktyki zawodowe w gabinecie lekarza dentysty;
  2. Higienistka stomatologiczna z implantologią – kierunek trwa dwa lata i również kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje absolwenta; podobnie jak w przypadku asystentki stomatologicznej, słuchacz uczestniczy w zajęciach praktycznych i teoretycznych oraz musi odbyć praktyki zawodowe.

Co ważne, w przypadku obydwu kierunków nauka w szkole policealnej jest bezpłatna i odbywa się w kilku trybach do wyboru, między innymi zaocznym i wieczorowym. Pozwala to pogodzić zajęcia na przykład z pracą lub innymi obowiązkami. Grupy są kameralne, dzięki czemu nauczyciel może poświęcić każdemu słuchaczowi swoją uwagę. Do tego wszystkie zajęcia odbywają się w  nowoczesnych i profesjonalnie wyposażonych pracowniach.

Asystentka stomatologiczna – dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Asystentka stomatologiczna to bardzo przyszłościowy zawód. Niestety, z problemami natury dentystycznej zmaga się coraz więcej osób i gabinety, mówiąc przysłowiowo, pękają w szwach. Analizując aktualne oferty pracy, wyraźnie widać, że zapotrzebowanie na asystentki stomatologiczne jest ogromne i wszystko wskazuje na to, że będzie tylko rosło. Skąd taki popyt na  przedstawicielki tego zawodu? Otóż, lekarz dentysta ma tylu pacjentów, że nie jest w stanie samodzielnie “ogarnąć” gabinetu. Asystentka zajmuje się bowiem zarówno asystowaniem lekarzowi dentyście podczas wykonywania zabiegów, jak i przygotowywaniem gabinetu i stanowiska pracy stomatologa oraz ustalaniem terminów wizyt, umawianiem pacjentów i nadzorowaniem grafików. Jest więc niezwykle potrzebna do sprawnego funkcjonowania całego gabinetu stomatologicznego. Jej pomoc jest nieoceniona, dlatego też może liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Asystentki  stomatologiczne zarabiają od 5 do nawet 8 tys. zł.  

Dobra wiadomość jest taka, że aby zostać asystentką stomatologiczną, nie trzeba iść na studia. W szkole policealnej już w rok można zdobyć potrzebne uprawnienia do pracy w tym zawodzie. Jeśli jesteś zainteresowana nauką na kierunku: asystentka stomatologiczna, zapoznaj się z ofertą szkoły policealnej GoWork i weź udział w najbliższej rekrutacji. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: https://policealna.gowork.pl/asystentka-stomatologiczna-z-ortodoncja 

Jakie korzyści niesie w sobie nauka na kierunku: higienistka stomatologiczna?

Higienistka stomatologiczna może pracować w prywatnym lub państwowym gabinecie stomatologicznym, ale także w szkole. Jej obowiązki różnią się od zadań asystentki, ponieważ higienistka na zlecenie lekarza dentysty wykonuje zabiegi profilaktyczno-lecznicze, np. piaskowanie, skaling, polerowanie czy lakowanie zębów. Musi więc posiadać odpowiednią wiedzę i umiejętności, które może zdobyć właśnie w szkole policealnej. Jeśli zastanawiasz się, nad wyborem tego kierunku, nie wahaj się. Zapotrzebowanie na higienistki stomatologiczne również jest bardzo duże, więc po ukończeniu szkoły policealnej bez problemu znajdziesz pracę w tym zawodzie. Zwłaszcza że będziesz doskonale przygotowana do wykonywania swoich obowiązków. Dodatkowo, pracując na tym
stanowisku, możesz liczyć na atrakcyjną pensję. Higienistka stomatologiczna zarabia między 6 a 8 tys. zł.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze