Hp 2130 tusz: zamiennik czy oryginał? Który wkład lepiej kupić?

Hp 2130 tusz: zamiennik czy oryginał? Który wkład lepiej kupić?

Ceny tuszów są zmorą wielu właścicieli drukarek. Czasami potrafią być wyższe od kwoty, którą zapłaciliśmy za urządzenie! Kiedy warto wybrać oryginalny wkład do drukarki? A kiedy jednak lepiej sięgnąć po zamiennik? W poniższym artykule odpowiemy na te i inne ważne pytania. Sprawdź!

Oryginalne tusze i zamienniki — najprzydatniejsze informacje

Aby lepiej zrozumieć różnicę między tymi dwoma płynnymi substancjami, warto przeczytać kilka faktów:

  • oryginalne tusze są produkowane przez tę samą firmę co dana drukarka (zazwyczaj ceny tych urządzeń są dość niskie, a przechodzą dość dużo badań i testów. Te działania muszą się zwrócić producentom w zyskach ze sprzedaży. Podwyższają więc ceny tuszów, które regularnie kupujemy),
  • zamienniki najczęściej są wytwarzane przez firmy, które nie zajmują się produkcją drukarek (poddają je nieco mniejszej liczbie testów, dzięki czemu mogą sobie pozwolić na niższe ceny).

Uwagę wielu klientów przyciągają niskie ceny drukarek. Jednak zazwyczaj nie myślimy wtedy o tym, ile zapłacimy za oryginalne tusze do nich. A firmy z tego korzystają.                                                                                           

Hp 2130 tusz — na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Pierwszą różnicą między tuszami, którą zauważysz, jest ich cena. Zapewne zdziwi cię, że w przypadku zamienników jest ona wyższa. Są one jednak bardziej opłacalne. Mają większą pojemność przy mniejszych kosztach wydruku jednej strony. Aby to lepiej pokazać, weźmy za przykład hp 2130 tusz czarny. Za oryginał zapłacimy około 92,99. Ma on 3 ml i pozwala na wydrukowanie 190 stron. Zamiennik natomiast kosztuje ok. 119,99, ma 8 ml, a jego wydajność to 480 stron.

Mimo że, na pierwszy rzut oka to oryginał wydaje się tańszy, jest odwrotnie! Z tego względu pamiętaj, aby podczas zakupów zwrócić uwagę na pojemność i wydajność wkładów do drukarki. Dzięki temu znajdziesz najbardziej opłacalny model.

Oryginalny tusz: kiedy się na niego zdecydować?

Wyższa cena tych wkładów wynika także z tego, że przechodzą one liczne badania. Taki tusz zapewni ci bardzo wysoką jakość wydruku (przez długi czas był w tym kierunku testowany). Sprawdzi się więc do miejsc pracy, w których się to liczy.

Twoja drukarka jest jeszcze na gwarancji? Zwróć uwagę na to, czy jej producent nie przypisuje sobie prawa do zerwania tej umowy, w przypadku używania zamienników. Wtedy, nawet kiedy urządzenie nie działa z innej przyczyny producent, może odmówić jego wymiany czy naprawy. Często to jedna z metod, którą twórcy oryginalnych tuszów używają, by zniechęcić klientów do zakupu zamienników.

Zamiennik tuszu: jakie ma zalety? Co warto o nim wiedzieć?

Te wkłady są z reguły produkowane z tych samych składników co oryginalne.   Przechodzą one również testy i badania, jednak nie tak liczne, jak w przypadku oryginałów. Z tego względu używanie ich jest bezpieczne, a cena atrakcyjna, jednak jakość wydruku dokumentu może nie być tak wysoka, jak w przypadku oryginału. Warto przy tym pamiętać, że są to z reguły różnice tak niewielkie, że niezauważalne dla laika. Te tusze świetnie się więc sprawdzą np. do domowego użytku.

Przy zakupie tuszów warto również przeczytać komentarze, umieszczone przez osoby, które już ich używają. Dowiesz się z nich czy oglądane przez ciebie produkty nie zasychają oraz, czy są wydajne.

Zamienniki są nie tylko tańsze, ale zazwyczaj również łatwiej dostępne. Ich rozległy wybór sprawia, że łatwo znajdziesz wkład, który pasuje do twojej drukarki. Przejrzyj oferty sklepów i wybierz tusz odpowiedni dla swojego urządzenia!