Dobór rękawic do MMA – poradnik

Dobór rękawic do MMA - poradnik

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym zawodnikiem MMA, masz za sobą pierwsze treningi, czy też występy w oktagonie stają się nieodłącznym elementem poznawania tego sportu, potrzebujesz odpowiednio dobranych rękawic do MMA. Czym się kierować podczas ich wybierania? Na co zwrócić uwagę?

Małe rękawice MMA – niewielkie akcesorium o dużych możliwościach

Choć małe rękawice MMA znacząco różnią się konstrukcją od typowych rękawic bokserskich, ich niewielkie rozmiary nie powinny Cię zmylić, bo oferują naprawdę dużo. Przede wszystkim należytą ochronę dłoni, w tym kostek i kciuków, zarówno podczas treningów, jak i już na etapie podejmowanych walk.

Aby należycie spełniały swoje funkcje, zapewniały Ci komfortowy, efektywny i bezpieczny trening, a ponadto zaoferowały trwałość, liczy się ich jakość wykonania, zastosowane materiały, a także właściwie dobrany rozmiar. Jeśli stawiasz na sprawdzone produkty, sprawdź ofertę ze strony https://bushido-sport.pl/pol_m_Asortyment_Rekawice_Rekawice-do-MMA-265.html.

Rękawice MMA UFC – ze skóry naturalnej czy syntetycznej?

Rękawice do MMA wykonywane są najczęściej ze skóry naturalnej bądź syntetycznej. Skóra naturalna zapewnia większą trwałość i wytrzymałość, dlatego tak wykonane akcesoria treningowe posłużą Ci długi czas. Są droższe od rękawic bazujących na skórze syntetycznej, ale cenę rekompensują jakość i komfort użytkowania.

Rękawice ze skóry syntetycznej nie muszą jednak znacząco odbiegać jakością od tych bazujących na skórze naturalnej. Wzmocnione syntetyki, które znajdują zastosowanie w rękawicach dostępnych w sklepie DBX Bushido, wyróżniają się podobną trwałością, zapewniają wytrzymałość i sprawdzają się podczas treningów amatorów i osób zaawansowanych.

Rękawice MMA

Dobór rękawic MMA – sparingowe czy treningowe?

Konstrukcja rękawic sparingowych sprawia, że są one bardziej miękkie niż te przeznaczone do używania podczas treningów. Dzięki temu wyprowadzane ciosy i uderzenia w trakcie sparingów w mniejszym stopniu narażają sparingpartnera na urazy. Takie akcesoria przydają się przede wszystkim początkującym zawodnikom.

Modele rękawic treningowych, nazywane także przyrządowymi, używane są podczas ćwiczeń wykonywanych z użyciem worków, tarcz czy manekinów, dlatego zazwyczaj mają cieńszą warstwę pianki. Są twardsze, ale odporniejsze, co ma znaczenie podczas częstych i intensywnych treningów.

Jak zmierzyć obwód dłoni i dopasować rękawice MMA?

Rękawice MMA dla amatorów, a także profesjonalistów dostępne są w rozmiarach podobnych do tych, które spotykamy w branży odzieżowej. Najczęściej są to rozmiary od S do XL, ale i znaleźć można te pośrednie.

Dla właściwego dopasowania rozmiaru należy dokonać pomiaru szerokości dłoni na wysokości palców od strony wewnętrznej, bez uwzględniania kciuka. Uzyskany wynik trzeba porównać z tabelą rozmiarową, którą udostępnia producent.

Zwracając uwagę na rozmiar, wykonanie, konstrukcję oraz typ rękawic do MMA, możesz być pewny, że dobierzesz akcesorium, które pomoże Ci w osiąganiu kolejnych poziomów sportowych.