Budowa kładki dla pieszych – czy to trudne zadanie?

Budowa kładki dla pieszych – czy to trudne zadanie?

Kto musi zagwarantować wszystkim użytkownikom dróg bezpieczeństwo i komfort poruszania się? Odpowiedzialne są firmy, które realizują duże inwestycje budowlane,  a także podmioty związane z organizacją ruchu drogowego. Wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości objazdu, konieczna jest budowa mostu lub kładki. Czy to trudne? Sprawdź!

Nowoczesne technologie mają zastosowanie nie tylko w informatyce i przemyśle, ale także w budownictwie. Innowacją na rynku jest modułowa kładka dla pieszych i rowerów. Takie konstrukcje ułatwiają przygotowywanie bezpiecznej infrastruktury drogowej w miejscach, gdzie przeprowadzane są prace remontowo-budowlane.

Czym jest modułowa kładka dla pieszych?

Nowoczesne, modułowe kładki dla pieszych to konstrukcje, które sprawdzają się zarówno w dużej infrastrukturze miejskiej, jak i na terenach wiejskich. Budowa modułowego mostu to dobre rozwiązanie wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność szybkiego reorganizowania ruchu pieszych i rowerów z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Budowa modułowych kładek dla pieszych jest dość prosta. To konstrukcje kratownicowe, które składają się z gotowych modułów. Dzięki temu stworzenie nowego miejsca do przejścia pieszych zajmuje znacznie mniej czasu w porównaniu do dotychczas stosowanych rozwiązań, np. kładek drewnianych.

Modułowe kładki a infrastruktura miejska – dlaczego warto je wykorzystać?

Wyróżniamy wiele czynników, które determinują opłacalność wykorzystywania modułowych kładek dla pieszych i rowerzystów. Takie rozwiązania stosowane przez firmy budowlano-remontowe to gwarancja:

  • elastyczności,
  • łatwej rozbudowy kładki,
  • ekspresowej budowy konstrukcji,
  • bezpieczeństwa dla ruchu pieszych i rowerów.

Przejścia i przejazdy składające się z modułów mogą osiągać długość nawet do kilkudziesięciu metrów. Rozwiązania wprowadzane na rynek przez Janson Bridging to między innymi modułowe kładki polimerowe. Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne konstrukcje  ze schodami i platformami, które ułatwiają także ruch osobom z niepełnosprawnościami.

Montaż modułowej kładki dla pieszych i rowerów – najważniejsze informacje

Panelowe systemy kładek i mostów pieszo-rowerowych to rozwiązania stosowane najczęściej tymczasowo. Dzięki nim przeprawy rowerzystów i pieszych są w 100% bezpieczne, niezależnie od miejsca wzniesienia konstrukcji. Do budowy modułowej kładki nie są potrzebne specjalistyczne dźwigi i wcześniejsze przygotowywanie placu budowy.

Transport poszczególnych modułów odbywa się standardowymi pojazdami ciężarowymi. Oczywiście montaż wymaga dostępu do nowoczesnego sprzętu budowlanego, natomiast stworzenie konstrukcji od podstaw z gotowych modułów nie zajmuje dużo czasu.

Mosty modułowe i polimerowe – co je wyróżnia?

Nowoczesne mosty polimerowe i modułowe to konstrukcje, które są bezpieczne dla ludzi i środowiska naturalnego. Atutem jest duża możliwość personalizacji kładki, dzięki czemu da się ją dopasować praktycznie do każdego miejsca, gdzie potrzebna jest reorganizacja ruchu pieszych i rowerzystów.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze