Jak wybrać najlepsze konto firmowe

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Finanse

Zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni, są grupą docelową banków. Z tego powodu na rynku znajdziemy standardowe konta bankowe, a także konta firmowe. W obu przypadkach wybór jest trudny, a klienci firmowi często stawiają przed sobą pytanie: jak wybrać najlepsze konto firmowe? Postanowiliśmy rozwiać wątpliwości czytelników i odpowiedzieć na to pytanie.

Czym konto firmowe różni się od konta osobistego?

Ze względu na różnice w potrzebach i oczekiwaniach poszczególnych grup klientów, konto firmowe prezentowane jest jako osobny produkt finansowy. Używane jest  przez przedsiębiorców w celach takich jak rozliczanie się z klientami, innymi przedsiębiorcami, oraz podmiotami takimi jak ZUS czy też Urząd Skarbowy. Ze względu na liczne udogodnienia i możliwość łatwego zarządzania swoimi finansami, wielu klientów firmowych nie wyobraża sobie funkcjonowania bez takiego konta. Warto jednak wiedzieć, że konto firmowe nie jest obowiązkowe, i nie każda firma musi takowe posiadać.

Jak znaleźć najlepsze konto firmowe?

Biorąc pod uwagę mnogość czynników i szerokość dostępnej oferty, nie dziwi fakt, iż podjęcie ostatecznej decyzji jest problematyczne. Spora część zainteresowanych przedsiębiorców rezygnuje z samodzielnych poszukiwań konta firmowego. Jest tak, ponieważ szukanie na własną rękę jest czasochłonne i nie gwarantuje tego, że znalezione konto jest atrakcyjne na tle innych usług. Najlepsze konto firmowe o wiele łatwiej znaleźć korzystając z gotowych rozwiązań, takich jak internetowe rankingi i zestawienia. Taki ranking kont dla firm znajdziesz na https://finhack.pl/ranking-kont-firmowych/ W ten sposób można jednocześnie porównać ze sobą oferty, a także przeczytać opinie i recenzje na ich temat.

Jak otworzyć konto firmowe?

Standardowym sposobem na to, aby otworzyć konto firmowe, jest udanie się do stacjonarnej placówki. Coraz rzadziej jest to jednak koniecznością, ponieważ w dobie wygodnych rozwiązań niezwykle popularne stało się otwieranie kont firmowych przez internet. Taka metoda otwierania rachunku firmowego jest z reguły szybka i wygodniejsza, a przedsiębiorca może wówczas zaoszczędzić swój cenny czas.

Co będzie niezbędne, aby otworzyć konto firmowe? Przede wszystkim we wniosku należy podać informacje dotyczące prowadzonej działalności, a także własne dane osobowe.

Wszelkie informacje muszą być zgodne ze stanem faktycznym, a w przeciwnym wypadku wniosek zostanie odrzucony. Wypełnianie pisma aby założyć konto firmowe nie trwa długo, i zazwyczaj zajmie przedsiębiorcy od kilku, do kilkunastu minut.

Konto firmowe – ile kosztuje?

Najlepsze konto firmowe cechuje się niskimi kosztami, związanymi z jego prowadzeniem i używaniem. Warto bowiem wiedzieć, że o ile w dużej części przypadków samo otworzenie konta jest darmowe, tak wykonywanie poszczególnych działań może generować dodatkowe opłaty. Przykładowo, wyrobienie i używanie karty kredytowej, wypłaty z obcych bankomatów, a nawet zwykłe wykonywanie przelewów, mogą obciążyć budżet przedsiębiorcy drobną kwotą.

W tym miejscu ponownie warto wspomnieć o rankingach, ponieważ jest to dobry sposób, aby znaleźć najlepsze konto firmowe, które będzie tanie w utrzymaniu. Mimo iż miesięczne opłaty w wysokości od kilku do kilkudziesięciu złotych wydają się niskie, to na przestrzeni lat mogą uszczuplić portfel przedsiębiorcy o sporą sumę.

Czy mogę uniknąć opłat za konto firmowe?

Najczęściej stosowanym przez banki rozwiązaniem jest tzw. warunkowo bezpłatne konto firmowe. Przedsiębiorca nie poniesie żadnych kosztów, jeżeli w danym okresie rozliczeniowym spełni wymagania stawiane przez bank, takie jak odpowiednia ilość wykonanych przelewów, czy też wystarczająco wysoka suma wpływów na konto. W ten sposób aktywni użytkownicy nie będą musieli się obawiać o to niepotrzebne wydatki, co wydaje się być korzystną opcją. Często dochodzi do sytuacji, w której przedsiębiorca rozliczając się z ZUS-em lub klientami, jednocześnie spełnia wymagania i może cieszyć się darmowym kontem firmowym.

Konto firmowe – promocje i oferty ograniczone czasowo

Wybór i dostępność kont firmowych cały czas się zmieniają, a banki nieustannie oferują swoim klientom nowe, korzystne rozwiązania. Z tego powodu wielu  użytkowników regularnie przegląda rankingi kont firmowych i portale branżowe, aby być na bieżąco z aktualnymi ofertami. Wbrew pozorom, pozostawanie przy jednym koncie firmowym może nie być dobrym wyjściem, ponieważ wówczas istnieje ryzyko tego, że daną osobę ominą dziesiątki atrakcyjnych okazji.

W ramach okazjonalnych promocji, przedsiębiorcy mogą liczyć na niższe koszty prowadzenia rachunku, bonusy pieniężne, czy też dodatkowe możliwości, których próżno szukać w standardowych kontach firmowych. Wadą takiego stanu rzeczy jest fakt, że wyjątkowe okazje proponowane są nowym użytkownikom, a pozostałych klientów obowiązuje standardowy cennik.

Konto firmowe – jakie są jego zalety?

Konto firmowe to rozwiązanie cenione przez wielu przedsiębiorców, ponieważ pozwala na skuteczne oddzielenie życia prywatnego i zawodowego. Najlepsze konta firmowe, poza podstawową funkcjonalnością, cechują się wygodą i łatwym dostępem do swoich finansów. Przedsiębiorca za pomocą firmowego rachunku ma wgląd w swoją bankowość zarówno z poziomu smartfonu, jak i komputera osobistego.

Dużą zaletą posiadania konta firmowego jest ograniczenie użycia standardowej gotówki. Fizyczne środki pieniężne bywają uciążliwe w transporcie, a na domiar tego mogą ulec uszkodzeniom. Przelewy i płatności elektroniczne pozwalają na przesyłanie dużych kwot bez obaw o wysłaną kwotę.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze