Bezpieczna szafa kartotekowa na akta osobowe.

Bezpieczna szafa kartotekowa na akta osobowe.

Wciąż niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż szafy kartotekowe są bardzo ważnym elementem wyposażającym najróżniejszego rodzaju biura. Jak sama nazwa wskazuje, służą one głównie do przechowywania kluczowych dla firmy dokumentów. Warto jest zadbać o to, aby nasza szafa kartotekowa była jak najlepsza jakościowo, wszak bezpieczna dokumentacja, to bezpieczne przedsiębiorstwo.

Nadzorujmy swoje dokumenty.

Ciężko jest wyobrazić sobie poważną firmę, która ma bałagan w papierach. Nigdy nie bylibyśmy w stanie zaufać żadnej marce, która regularnie gubiłaby ważne dla prawidłowego jej funkcjonowania dokumenty, przykładowo dane wrażliwe swoich klientów, czyli informacji chronionych prawnie przez RODO. Duża część przedsiębiorców nadal jednak podchodzi do tej sprawy lekceważąco, co sprawia, iż zdarza im się marnować czas podczas przekopywania się przez stosy niezliczonych, nieuporządkowanych pism. Osoby odnoszące największe sukcesy na rynku finansowym jednak jednoznacznie zgadzają się z faktem, iż bez odpowiedniego miejsca do składowania dokumentów, bardzo ciężko jest prowadzić firmę bez wszechobecnego chaosu. Dlatego też, aby uniknąć niepotrzebnego zamieszania, warto jest zainwestować w odpowiednią szafę kartotekową już w tym momencie.

Bezpieczna szafa kartotekowa – czyli jaka?

Przede wszystkim warto dołożyć wszelkich starań, aby nasza szafa kartotekowa była wykonana z metalu – jest to trwały materiał, który bardzo ciężko uszkodzić. Sama fraza “metalowa szafa” nie powinna jednak stanowić wyznacznika jakości danego produktu, warto bowiem jest samemu sprawdzić dokładniejsze, szczegółowe informacje na temat jakości owej “blachy”. Dobrze byłoby również zadbać, aby nasza szafa była odpowiednio zabezpieczona przed korozją, przykładowo poprzez wybór takiej, która została pomalowana farbą proszkową. Warty wspomnienia jest również fakt, iż trzeba zadbać by szuflady same się nie otwierały – brzmi to dość absurdalnie, jednak może to stanowić dość uciążliwy problem. Aby temu zapobiec, poświęćmy kilka dodatkowych chwil na upewnienie się, czy nasza szafa kartotekowa (oczywiście po odpowiednim jej wypoziomowaniu) zachowuje idealną wręcz stabilność – to może okazać się kluczową kwestią! Skoro mowa o szufladach, to nie byłoby pożądane również, aby wypadały one przy maksymalnym wysuwie. Na problem ten mogą zaradzić kulkowe prowadnice o podwójnym wysuwie, dzięki którym korzystanie z owego mebla stanie się zarówno wygodniejsze, jak i przede wszystkim bezpieczniejsze. Znalezienie odpowiedniej szafy kartotekowej może być czasochłonnym zajęciem, dlatego zachęcamy do zapoznania się z przykładową ofertą pod adresem: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-kartotekowe/.

Wygląd i pozostałe kwestie.

Oczywiście wygląd jest sprawą drugoplanową, jednakże nie chcielibyśmy przecież, aby nasza szafa kartotekowa nie pasowała kolorystycznie czy też stylistycznie do reszty mebli. W tym przypadku najlepiej jest kierować się własnymi preferencjami i wybrać model, który wizualnie nam samym odpowiada najbardziej. Istnieje wiele rodzajów szaf kartotekowych, w tym między innymi szafy przeznaczone specjalnie do przechowywania: teczek wiszących, kopert B5, czy dokumentów o formacie od A4 do A6. Znaleźć można nawet szafy kartotekowe dedykowane specjalnie do przechowywania płyt CD – w tym przypadku wybór dostępnych na rynku wariacji jest bardzo różnorodny. Zachęcamy do zadbania o bezpieczeństwo waszych dokumentów – to potrafi ułatwić prowadzenie firmy!