Półkotapczan – idealne rozwiązanie nie tylko do małych mieszkań

Półkotapczan - idealne rozwiązanie nie tylko do małych mieszkań

Półkotapczan – łóżko chowane w szafie, które aktualnie przeżywa swój renesans. Co stoi za popularnością tego rozwiązania i dlaczego łóżko składane na ścianę doskonale sprawdzi się nie tylko na niewielkiej przestrzeni? Dowiesz się tego w poniższym artykule!

Półkotapczan – łóżko chowane w szafie. Co to takiego?

Łóżka składane, chociaż znane od wielu lat, aktualnie świętują swój powrót w nowoczesnych formach. Praktyczny półkotapczan łączy w sobie wygodne łóżko z szafą, co pozwala ograniczyć miejsce oraz stworzyć kącik sypialniany w dowolnym pomieszczeniu. Zarówno rozkładanie łóżka, jak i jego składanie odbywa się w niezwykle prosty sposób – niektóre z nich posiadają specjalny element, za który należy pociągnąć, inne zaś wyposażone zostały w elektryczny mechanizm, dzięki czemu proces ten odbywa się za pomocą jednego kliknięcia pilotem. Mechanizm zabezpieczający natomiast zapobiega samoistnemu rozłożeniu lub złożeniu się łóżka, czyniąc je w pełni bezpiecznym. Do tego rodzaju łóżek można dobrać dowolny materac – ważne jest jedynie, aby odpowiadał on wymiarom ramy.

Łóżko składane na ścianę – poznaj jego zalety

Łóżka chowane w szafie idealnie sprawdzają się zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, w których organizacja oddzielnej sypialni nie jest możliwa. Zamiast jednak rezygnować z możliwości posiadania wygodnego łóżka na rzecz wersalki, zdecydowanie lepiej zdecydować się na łóżko w szafie, które złożone zajmuje niewiele miejsca. Warto również wiedzieć, że rozwiązanie to świetnie sprawdza się także w przestrzennych mieszkaniach. Dzięki temu w prosty sposób można stworzyć elegancką i nowoczesną aranżację, co z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom minimalizmu.

Półkotapczany łączą w sobie komfortowe łóżko z miejscem do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów. Jest to bardzo praktyczne, gdyż jeden mebel spełnia dwie funkcje, ograniczając jednocześnie konieczność posiadania dwóch oddzielnych mebli. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby przy większych potrzebach wyposażyć się w dodatkową szafę, idealnie dopasowaną do stylu wybranego półkotapczanu. Nawet w małym pokoju zmieści się łóżko składane oraz szafa przesuwna, tworząc stylowy i wyjątkowo funkcjonalny zestaw na przykład w pokoju gościnnym.

Czy łóżko składane na ścianę może być wygodne tak samo, jak klasyczne łóżka? Oczywiście, że tak! Kwestia wygodny w dużej mierze zależy od materaca, który bez przeszkód można dopasować do wymiarów stelaża półkotapczanu. Jego solidna konstrukcja sprawia, że jak najbardziej może być on użytkowany na co dzień, pełniąc funkcję normalnego łóżka – nie jest to zatem rozwiązanie wyłącznie czasowe lub od święta. Łóżka chowane w szafie występują w wielu wariantach, zarówno jeśli chodzi o ich wygląd, jak i wymiary. W ten sposób każde pomieszczenie w swoim mieszkaniu możesz w łatwy sposób zamienić w sypialnię dla jednej lub dwóch osób.

Łóżko chowane w szafie – postaw na wygodne i kompaktowe rozwiązanie

W twoim mieszkaniu jest niewiele miejsca? Mimo dużego pokoju, cenisz sobie minimalizm? Niezależnie od powodu, idealnym rozwiązaniem w twoim przypadku będzie półkotapczan – łóżko chowane w szafie, które zapewni ci wygodne miejsce do spania oraz przestrzeni umożliwiającej przechowywanie ubrań, książek lub innych przedmiotów. Połączenie łóżka i szafy sprawi, że każdego wieczoru twój pokój dzienny zamieni się w komfortową sypialnię, w której zaznasz spokojnego nocnego wypoczynku. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na półkotapczan dwuosobowy lub jednoosobowy, łączący w sobie dwa praktyczne meble, które z łatwością zmieścisz nawet do małego mieszkania.