Oblicz zdolność kredytową w prosty sposób

Oblicz zdolność kredytową w prosty sposób

Potrzebujesz kredytu i chciałbyś dowiedzieć się, jaka jest Twoja zdolność kredytowa? Nie chcesz zostać niemile zaskoczony w banku? Podpowiadamy, jak w prosty i wygodny sposób obliczyć swoją zdolność kredytową.

Czym jest zdolność kredytowa?

Nie wiesz, czym tak właściwie jest zdolność kredytowa? Otóż mówi ona o tym, jaką maksymalnie kwotę bank może bezpiecznie pożyczyć Ci np. na zakup nieruchomości. Określa ona Twoje możliwości spłaty zobowiązań razem z odsetkami w danym terminie. Dzięki weryfikacji zdolności kredytowej bank może oszacować, jakie ryzyko wiąże się z udzieleniem kredytu. Najlepiej poznać swoją zdolność kredytową, zanim udasz się do placówki bankowej z wnioskiem o kredyt. Znajomość zdolności kredytowej pomaga także podjąć decyzję co do wielkości inwestycji i wyboru banku.

Oblicz zdolność kredytową za pomocą specjalnego kalkulatora

Zastanawiasz się, jak najprościej można poznać swoje możliwości finansowe? Oblicz zdolność kredytową, korzystając ze specjalnego kalkulatora kredytowego. Bierze on pod uwagę wiele czynników najczęściej sprawdzanych przez banki. Jak dokonać obliczeń? Wystarczy uzupełnić prosty formularz i wpisać tam następujące informacje:

– miesięczny dochód netto Twojego gospodarstwa domowego,

– liczbę osób w Twoim gospodarstwie domowym,

– planowany okres spłacania kredytu,

– wysokość miesięcznych rat ewentualnych dotychczasowych kredytów,

– Twoje limity na kartach kredytowych oraz ROR,

– inne stałe wydatki w przeliczeniu na miesiąc, m.in. związane z utrzymaniem gospodarstwa domowego.

Pamiętaj, aby wszystkie rubryki uzupełnić zgodnie z prawdą, aby uzyskać wiarygodny wynik, zbliżony do tego, który obliczy bank.

Dlaczego warto skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej?

Kalkulatory zdolności kredytowej są proste w obsłudze, a obliczenia nie zajmują dużo czasu i nie wymagają szczególnych umiejętności matematycznych. Jeżeli wpiszesz wszystkie potrzebne dane, kalkulator sprawnie obliczy Twoją zdolność kredytową.

Kalkulatory zdolności kredytowej są bardzo praktycznymi narzędziami. W ten sposób dowiesz się, jakie masz realne szanse na uzyskanie wybranego kredytu.