Nowoczesne urządzenia ułatwiające prace w sadzie i ogrodzie

Nowoczesne urządzenia ułatwiające prace w sadzie i ogrodzie

Dla wielu osób praca w przydomowym ogródku lub na działce to prawdziwa przyjemność.

Czym się różni praca w małym ogrodzie od pracy w sadzie?

Traktuje się ją i całkiem słusznie jako aktywność ruchową na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od areału ogrodu – w niewielkim ogrodzie wszystkie prace można wykonać za pomocą ręcznych narzędzi. Nawet przycięcie kilku gałęzi przy pomocy zwykłego sekatora bądź ogrodowej piły nie stanowi większego problemu. Jednak w przypadku sadu lub dużego ogrodu pojawia się problem. Przycięcie kilkuset gałęzi to już ciężka praca wymagająca znacznej siły fizycznej i pochłaniająca wiele czasu. Dlatego stosuje się sekatory akumulatorowe, które pozwalają bez wysiłku i w szybkim tempie przyciąć większą ilość gałęzi. Zasilanie z lekkiego akumulatora ułatwia ruchy i zapewnia niezbędną mobilność.

Czy sekatory akumulatorowe są drogie?

Nie są to najtańsze narzędzia. Wszystko zależy od intensywności użytkowania. Zakup takiego narzędzie szybko zamortyzuje w dużym sadzie. Ocenia się, że przycinanie gałęzi za pomocą sekatorów elektrycznych jest co najmniej 30% bardziej wydajne niż ręczne. Należy tez wziąć pod uwagę fakt, że praca przy pomocy sekatorów akumulatorowych nie jest tak męcząca i może trwać znacznie dłużej. Na stronie sekatory.eu można znaleźć różne typy sekatorów i innych narzędzi ogrodniczych. Oprócz narzędzi sekatory.eu oferują akcesoria, części zamienne, rękawice robocze i ostrzałki. Same sekatory wyprodukowane przez szwajcarska firmę Felco gwarantują doskonałą jakość, są trwałe i bezawaryjne, o wiele bardziej skuteczne niż tani sprzęt chińskiej produkcji dostępny na portalach sprzedażowych. Sekatory.eu zapewniają pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla swoich produktów.

Gdzie mają zastosowanie sekatory akumulatorowe?

Wszędzie tam, gdzie jest do przycinania większa ilość gałęzi. Przydadzą się w sadach jabłkowych, wiśniowych i śliwkowych. Są niezastąpiona w pracy w winnicy, gdzie na wiosnę wykonuje się bardzo dużo cięć. Mogą ich używać również leśnicy. Akumulatory są dość lekkie, ważą maksymalnie do półtora kilograma, więc używanie ich przez dłuższy czas nie sprawia problemu. Naładowany akumulator wystarcza na 8 do 10 godzin pracy. Nowoczesne sekatory akumulatorowe mogą współpracować z aplikacją na smartfonie i rejestrować takie parametry jak czas pracy i ilość cięć co pozwala na analizę wydajności pracowników. Przecinają gałęzie nawet o grubości 45 mm, dzięki czemu mogą zastąpić uciążliwe przycinanie za pomocą piły.