Magazyn przyszłości Centrum Techniki Magazynowej PROMAG

Magazyn przyszłości Centrum Techniki Magazynowej PROMAG

Centrum Techniki Magazynowej PROMAG to jedyne takie miejsce w Polsce, które powstało z myślą o uczniach, studentach, środowiskach naukowych i oczywiście klientach.

Firma Promag znana jest na polskim rynku z innowacyjnych rozwiązań intralogistycznych. Projektuje, produkuje, sprzedaje i wdraża najnowocześniejsze technologie logistyki wewnętrznej, by przedsiębiorcy mogli działać sprawniej i efektywniej.

Wiele z tych innowacyjnych rozwiązań wykracza w przyszłość poza obecne standardy i to między innymi z nimi możemy zapoznać się podczas wycieczki po Centrum Techniki Magazynowej. Gdzie znajduje się całkowicie zautomatyzowana linia transportu, kompletacji, paletyzacji i składowania.

Na wystawie znajdują się:

  • automatyczna linia transportu, paletyzacji, składowania i identyfikacji produktów
  • system gęstego składowania AutoMAG
  • autonomiczny wózek AGV
  • multimedialna prezentacja urządzeń intralogistycznych
  • stanowisko projektowania warsztatu i magazynu
  • kino “Nowoczesny Logistyk”
  • stanowisko pick-by-light
  • systemy regałowe i wózki widłowe
  • symulator wózka widłowego

Dla uczniów i studentów

Firma systematycznie organizuje wycieczki dla uczniów i studentów wydziałów logistyki i szkół technicznych. W tym multimedialnym centrum w atrakcyjnym dla młodych ludzi środowisku mogą oni zapoznać się z obecnymi światowymi trendami i rozwiązaniami intralogistycznymi. Wydaje się, że to najskuteczniejszy sposób zainteresowania przyszłych specjalistów logistyki tym, co w tej dziedzinie dzieje się obecnie na światowym rynku. Ze względu na swą multimedialność, jak i możliwość fizycznego obcowania z działającymi maszynami, młodzi ludzie bardzo chętnie odwiedzają to miejsce i z entuzjazmem zadają pytania oprowadzającym ich ekspertom. Takie zajęcia praktyczne świetnie uzupełniają wiedzę teoretyczną zdobytą w szkolnych ławach. Będą oni w przyszłości zapewne chętniej sięgać po nowoczesne rozwiązania, jak i po aktualną wiedzę z tej tematyki, niż osoby mogące korzystać jedynie z podręczników i katalogów.

Dla klientów

Drugim, niemniej ważnym zadaniem centrum, jest umożliwienie klientom firmy bezpośredniego zapoznania się z aktualną ofertą i przedstawienie na żywo nowoczesnych automatycznych systemów magazynowych w działaniu. Mogą oni naocznie przekonać się, jak dane urządzenie wygląda, jakie posiada funkcje i jak się je obsługuje.

Dostępne są również stanowiska konfiguracyjne, przy których klienci dzięki pomocy ekspertów mogą dobrać i zwizualizować poszczególne elementy przyszłego magazynu, hali produkcyjnej czy warsztatu. Jest to jeden z ważniejszych elementów innowacji, możliwy do osiągnięcia dopiero wraz z wprowadzeniem do powszechnego użytku technik wizualizacyjnych 3D. Dzięki temu klienci nie muszą sobie wyobrażać, jak będą wyglądały ich firmy, magazyny i inne działy, bo je zobaczą. Tak niezwykle elastyczny system, który umożliwia łatwe wprowadzanie zmian i ich wizualizację na wczesnym etapie projektowania, sprawia, że cały proces jest szybki i intuicyjny.

Niebagatelną rzeczą jest też możliwość zdalnego zakupu poszczególnych elementów wyposażenia, dzięki powstałemu sklepowi internetowemu e-Promag.pl  W ramach witryny sklepowej jest dostępny również leksykon logistyczny, który wyjaśnia znaczenie wybranych zagadnień logistycznych i intralogistycznych.

Magazyn przyszłości Centrum Techniki Magazynowej PROMAG to niewątpliwie ciekawa inicjatywa dająca korzyści zarówno firmie, jak i jej klientom. Równocześnie propaguje wiedzę o nowoczesnych rozwiązaniach logistycznych wśród młodzieży. Oby takich pomysłów było na polskim rynku coraz więcej.