Jaki plecak miejski wybrać?

Jaki plecak miejski wybrać?

Wyjście z domu równoznaczne jest z tym, że zabieramy ze sobą niezbędne rzeczy. Czasami jest to tylko kilka drobiazgów, a czasem cała masa różnej wielkości przedmiotów. Wygoda i komfort w takiej sytuacji to podstawa. Dobrym i pojemnym rozwiązaniem są plecaki miejskie. Wybór jest ogromy, także każdy znajdzie coś dla siebie. Od kwadratowych, po okrągłe. Od gładkich i stonowanych kolorów po fikuśne printy. Z jedną przegrodą lub z wieloma. Jaki plecak miejski wybrać?

Ta pojemność będzie dobra

Wielkość plecaka to jedna z głównych cech, na warto zwrócić uwagę. W przypadku plecaków miejskich, są to zwykle średnie pojemności. Taki plecak służy nam głównie do celów turystycznych lub na co dzień, zatem nie można porównywać go przykładowo z plecakiem turystycznym na stelażu. Pojemność plecaków wyraża się zwykle w litrach. Plecak miejski charakteryzuje się wielkością w przedziale 15 a 30 litrów. Najpopularniejszą opcją jest pojemność 20l. Taki plecak zmieści w sobie laptopa, notes, lunch i drobiazgi, które zawsze masz przy sobie. Jeśli wyjeżdżasz turystycznie, to również 20l będzie odpowiednie. Natomiast jeśli do plecaka chcesz schować więcej rzeczy, to lepszą opcją będzie pojemność 30l.

Ile przegródek potrzebujesz?

Na rynku dostępne są różne modele plecaków miejskich. Jedne podzielone są na przegródki, a inne składają się wyłącznie z głównej komory. To, jaki plecak wybrać, zależy wyłącznie od potrzeb i preferencji użytkownika. Plecaki wielokomorowe idealnie sprawdzą się dla osób, które lubią porządek i ład. W takim rozwiązaniu każda rzecz ma oddzielną kieszonkę, a największa komora pomieści laptopa i dokumentu. Niektóre modele wyposażone są też w kieszenie na butelkę oraz specjalne otwory na kable. Jeśli natomiast nie zależy Ci na dużej liczbie schowków, wybierz plecak z jedną, główną kieszenią i ewentualnie jedną małą. Warto jednak przemyśleć tą kwestię. W zależności od rzeczy, jakie nosimy w plecaku, czasem lepiej, aby znajdowały się w oddzielnych komorach. Przykładowo, drugie śniadanie i laptop w jednej przegrodzie mogą być ryzykownym połączeniem.

Tak, plecak musi być ładny!

Plecaki powoli wypierają inne alternatywy przenoszenia rzeczy. Przede wszystkim są niezwykle wygodne. Plecak założony na dwa ramiona znacznie mniej obciąża kręgosłup niż przykładowo torba. Kolejną kwestią jest pojemność. Wygodniej jest zapakować niezbędne rzeczy do dużej przestrzeni niż do niewielkich rozmiarów torebki. Co ważne, plecaki wcale nie są już atrybutem wyłącznie uczniaków. Miejskie plecaki królują teraz wśród osób pracujących. Wybór jest tak wielki, że bez problemu można znaleźć elegancki model, który będzie pasował na co dzień, jak i na ważne spotkanie. Plecak Kanken to często wybierana opcja. Marka ta tworzy basicowe produkty w pięknych kolorach. Co ważne, dostępne są różne modele, dlatego każdy znajdzie odpowiedni rozmiar i kształt. Większość popularnych Kankenów oprócz możliwości noszenia na plecach, dostosowana jest też do noszenia w ręce. Marka ta doskonale znana jest wśród plecakowych entuzjastów. Wysoka jakość oraz stylowy design to cechy wyróżniające Kankena. Oprócz tego wiele znanych, sportowych firm zdecydowało się na wypuszczenie kolekcji plecaków miejskich. Jeśli szukamy czegoś stylowego i unikalnego, warto poszukać małych, lokalnych manufaktur, które tworzą plecaki. Zwykle charakteryzują się one pięknymi, niepodrabianymi printami.