Jak się pakuje ciastka, chipsy i inne przekąski?

Jak się pakuje ciastka, chipsy i inne przekąski?

Chipsy, ciastka i inne przekąski często goszczą na naszych stołach, ale rzadko zastanawiamy się, w jaki dokładnie sposób przebiega proces produkcyjny tych pyszności. Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach jest on już w dużym stopniu zautomatyzowany, a uwielbiane przez wszystkich łakocie schodzą z linii produkcyjnej bardzo szybko dzięki specjalnym, nowoczesnym urządzeniom.

Pakowanie w nowoczesnym wydaniu

Do pakowania ciastek i chipsów w zakładach przemysłowych najczęściej używa się maszyn flow-pack. To bardzo uniwersalna metoda przynosząca bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Jej zastosowanie jest relatywnie niedrogie, ale za to w pełni skuteczne.

Foliowe opakowanie chroni zawartość przed zanieczyszczeniami, kurzem i wilgocią, ale także zapobiega uszkodzeniom mechanicznym towaru, czy absorpcji szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. W przypadku produktów sypkich foliowe opakowania są też po prostu bardzo funkcjonalne, bo dzięki nim poszczególne elementy nie rozsypują się. Po rozpieczętowaniu można wziąć je do ręki.

Kiedy warto zainteresować się zakupem maszyny flow-pack?

Maszyny flow-pack są synonimem nowoczesności i automatyzacji pracy przedsiębiorstwa. Wykorzystuje się je powszechnie w firmach specjalizujących się w przygotowywaniu produktów przeznaczonych do sprzedaży w handlu detalicznym. Automatyczne maszyny pakujące są z jednej strony efektywnym sposobem na obniżenie kosztów, a równocześnie szybką, wygodną i estetyczną metodą na zabezpieczenie produktów przed zniszczeniem.

Dzięki maszynom flow-pack można bez problemu zapakować następujące towary: warzywa, owoce, pieczywo, przedmioty o miękkiej strukturze (na przykład sery), batony, ciastka, ale także produkty kosmetyczne takie jak kostki toaletowe, mydła czy nawet szminki. Przy wykorzystaniu przeźroczystej folii zachowuje się gwarancję dobrej ekspozycji przedmiotu, ponieważ jest on dobrze widoczny dla klienta pomimo zastosowania opakowania. Najlepsze efekty daje oczywiście automatyczne pakowanie produktów o regularnym kształcie, ponieważ można je po prostu szczelnie owinąć. Jeśli prowadzisz duży zakład produkcyjny specjalizujący się w produkcji towarów do sprzedaży detalicznej na pewno docenisz ten funkcjonalny sprzęt. Odwiedź sklep z maszynami do pakowania i dowiedz się więcej.

Jak dokładnie działają maszyny do pakowania poziomego?

Proces pakowania poziomego zaczyna się od rozwinięcia folii, a następnie musi dojść do odpowiedniego uformowania torebki oraz napełnienia i zamknięcia opakowania. Za jego domknięcie odpowiedzialna jest szczęka zgrzewająca poprzeczna. To urządzenie, dzięki któremu można pracować z materiałami termozgrzewalnymi oraz przeprowadzać skuteczną laminację. Warto również wiedzieć, że system wstrzykiwania gazu szlachetnego pozwala na wydłużenie terminu przydatności produktu do spożycia.

Panel kontrolny z kolorowym wyświetlaczem dotykowym umożliwia dokładne zaplanowanie i ustawienie płynnej strumieniowej pracy bez przestojów zgodnie z preferencjami operatora maszyny. Dzięki panelowi można dowiedzieć się wszystkiego o parametrach pracy urządzenia, a także odczytać informacje dotyczące pojawiających się błędów i wychwycić awarie powstałe podczas jego działania. Niezależny silnik umożliwia szybką i wydajną pracę, a czujniki mikrostykowe pomagają od razu rozpoznać problemy z produktem. Poziome maszyny typu flowpack zapewniają wysoką wydajność linii produkcyjnej i pomagają osiągnąć fenomenalne efekty działania każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, w jakiej działa ono branży.