Eko Torby z nadrukiem – Ekologiczna reklama Twojej firmy

Eko Torby z nadrukiem - Ekologiczna reklama Twojej firmy

Należy pamiętać, że jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę. Więc powinniśmy, z pełną świadomością, odchodzić od rozwiązań, które mogą prowadzić do niszczenia gleby i atmosfery Ziemi. Tworzywa sztuczne potrzebują nawet do 1000 lat, aby ulec degradacji. Papierki po batonikach i cukierkach, wykonane z plastiku, ulegają rozkładowi około 450 lat, a reklamówka rozłoży się dopiero po 400 latach. Na szczęście dysponujemy wieloma zamiennikami, które pozwolą nam na utrzymanie naszej planety w należytej czystości.

Torby ekologiczne — rodzaje

Ze względu na spory nacisk kładziony na ekologiczne rozwiązania, tego rodzaju torby stanowią obecnie spory odsetek wśród produkowanych rozwiązań. Spośród torb ekologicznych możemy wyróżnić torby papierowe, torby bawełniane, oraz z PLA (wykonane z biodegradowalnej folii). Wszystkie posiadają wady i zalety, zatem proponujemy zaplanować zakup zgodnie z przeznaczeniem torby:

  • Torba bawełniana — charakteryzuje się luźną strukturą, pozwalającą na odkształcenia. Występuje w wersji mono kolorystycznej lub z nadrukiem. Torby bawełniane uznawane są za ekologiczne przede wszystkim, ze względu na możliwość wielokrotnego użycia.

torba bawełniana

  • Torba z PLA — wykonana jest z mączki kukurydzianej, pozwalającej nam dowolnie kompostować produkt jako w pełni biodegradowalny. Jest najlżejszą ze wszystkich torb ekologicznych, posiada luźną i nietrwałą strukturę, podatną na przerwania. Zatem nie przeniesiemy w niej bardzo ciężkich przedmiotów, a jej funkcja reprezentacyjna jest znikoma ze względu na surowy wygląd.
  • Torba papierowa — Cechuje ją mniejsza wytrzymałość niż torbę materiałową ale większa niż torbę wykonaną z PLA. Posiada sztywne dno pozwalające położyć torbę w pozycji pionowej. Papier jest jednym z najbardziej podatnym materiałów, z których produkowane są eko torby. Obecnie jest to najpopularniejszy rodzaj torby ekologicznej.

torby ekologiczne z papieru

Ewolucja torb ekologicznych

Pierwsze torby ekologiczne pojawiły się już w XIX wieku, jednak ich wybuch popularności miał miejsce znacznie później, w latach 90 XX wieku. Prekursorem trendu eko wśród toreb są ich papierowe wersje. Rosnąca popularność, ekologicznych opakowań, w ostatnich latach doprowadziła do tego, że obecnie możemy spotkać najróżniejsze ich odmiany.

Możliwość personalizowania treści na materiałach użytych do produkcji torb przyczyniła się do ich szerszego zastosowania. Wyróżnić możemy ekologiczne torby bawełniane, ekologiczne papierowe torby z nadrukiem, czy torby PLA (najczęściej w sklepach spożywczych).

Zastosowanie torby ekologicznej z nadrukiem

Rola torby ekologicznej już nie ogranicza się wyłącznie do przechowywania zakupów. Personalizowane treści coraz częściej przyciągają wzrok innych ludzi. Zaczęto wykorzystywać je jako gadżety reklamowe, opakowanie na upominki na specjalistycznych szkoleniach lub targach pracy.

Ekologiczne torby z nadrukiem są obecnie stosowane wszędzie tam, gdzie używano ich plastikowych zamienników. Nadają się jako opakowanie na biżuterie i inne małe akcesoria. Z powodzeniem można ich używać jako opakowania na prezenty dla najbliższych.

Eko wizytówka

Najczęściej torby z ciekawym nadrukiem wykorzystywane są przez osoby pragnące zwrócić uwagę na elegancki charakter imprezy lub przyciągnąć wzrok do swoich produktów.

Prowadząc własny biznes, możesz urozmaicić sposób, w jaki klienci będą wynosić sklepowe zakupy. Ekologiczne torby reklamowe sprawią, że nawet najbardziej wymagający klienci opuszczą progi Twego przybytku z reklamą Twojej firmy w ręku.

Pragnąc obdarować uczestników szkolenia torbą pozwalającą zachować wszelkie materiały edukacyjne, możesz wybrać spośród ekologicznych materiałów. Eko torby umożliwią im przechowanie wszystkich notatek w jednym miejscu, a nadruk zwróci uwagę postronnych obserwatorów.

Eko torby z nadrukiem sprawdzą się jako świetny gadżet podarunkowy na wszelkich dniach otwartych. Reklamowe torby ekologiczne zachęcą do Twojego stoiska liczne grupy osób, zwłaszcza tych, którym dobro planety leży na sercu.

Wzór z nadrukiem

Do dyspozycji mamy całą powierzchnię torby. Dobór kolorystyki i wzorów jest ograniczony jedynie przez naszą wyobraźnię. W łatwy sposób możemy na nich umieścić logo uczelni, firmy, butiku, czy salonu kosmetycznego.

Możliwość personalizacji powierzchni torby daje też szerokie pole do popisu projektantom ubrań, ekskluzywnym klinikom, oraz wielu innym działalnościom pragnącym zainwestować w dobrą reklamę.

Ciekawą opcją jest też nadruk wewnątrz torby. Jeśli chcesz zaskoczyć innych, warto wykorzystać tę przestrzeń na dodatkowe podziękowanie za skorzystanie z oferty.

Obecnie technologia pozwala modyfikować zarówno papierowe jak i bawełniane torby nadając im świeżego wyglądu i sprawiając, że możemy z nich korzystać w różnoraki sposób. Przewagą torby bawełnianej nad papierową zdecydowanie jest wytrzymałość, jednakże torba papierowa jest bardziej podatna na modyfikację i uszlachetnienia. Dzięki temu możemy stworzyć inspirujące i ciekawe projekty, które zachwycą i przyciągną oko potencjalnych klientów.

Czarna papierowa torba ze sznurkiem

Torba ekologiczna jako opakowanie na prezent

Chcąc podarować prezent drugiej osobie, zazwyczaj pragniemy go zapakować w sposób odpowiedni do okazji. Najlepszą alternatywą dla papieru ozdobnego będzie wykorzystanie jednego z biodegradowalnych opakowań spersonalizowanych odpowiednio do okazji. W tej klasyfikacji torba bawełniana prezentuje się nieco gorzej od jej papierowego odpowiednika.

Szeroka oferta produktów dostępnych na rynku sprawia, że z łatwością znajdziemy możliwość wykonania nadruku, odpowiedniego na każdą okazję. Obecnie drukuje się również na materiałach kraftowych i makulaturowych – wszystko w trosce o środowisko naturalne. Każdy może kupić lub zamówić taką torbę, jaka mu odpowiada.

torby papierowe na prezenty

Dwa słowa podsumowania

Świadomość ekologiczna coraz bardziej przebija się do świadomości ludzi. Nasze codzienne decyzje mają wpływ na to jak będzie wyglądał za kilka, kilkanaście lat. Prosta decyzja, jaką jest wybór torby na zakupy, może przyczynić się do ograniczenia ilości plastiku, który dostaje się do obiegu. Warto więc wybierać ekologiczne rozwiązania takie jak np. torby bawełniane czy papierowe, które niczym nie ustępują dotychczas stosowanym rozwiązaniom, a w niektórych aspektach nawet je przewyższają. Zarówno torby materiałowe jak i papierowe mogą zawierać ciekawy nadruk lub logo firmy, dzięki czemu będą stanowiły dodatkowy nośnik reklamy Twojego biznesu.