Co to jest dropshipping i dlaczego warto z niego korzystać?

Co to jest dropshipping i dlaczego warto z niego korzystać?

W dzisiejszych czasach początkujący przedsiębiorcy mają dostęp do różnego rodzaju narzędzi ułatwiających wejście na rynek i prowadzenie biznesu. Za jedno z nich można uznać dropshipping, czyli innowacyjny model logistyczny pozwalający prowadzić sklep internetowy bez magazynu. Jak dokładnie działa takie rozwiązanie i co przemawia na jego korzyść? Zapoznaj się z naszym poradnikiem na temat dropshippingu!

Dropshipping to model logistyczny polegający na współpracy sprzedawcy internetowego ze specjalnymi hurtowniami. Zajmują się one w jego imieniu składowaniem produktów i realizacją zamówień. Dzięki temu właściciel sklepu nie musi posiadać własnej przestrzeni magazynowej i opłacać jej pracowników. Co więcej, unika też konieczności kupowania dużych ilości towaru, który mógłby się nie sprzedać. Nabywa bowiem tylko te artykuły, na które sam otrzymał zamówienie.

Łatwo od razu dostrzec, jakie są największe zalety dropshippingu. Decydując się na ten model logistyczny, nie ponosisz ryzyka inwestycyjnego, ponieważ płacisz jedynie za te produkty, które na pewno sprzedasz. Poza tym optymalizujesz wydatki, oszczędzając na kosztach logistycznych, takich jak najem magazynu, wynagrodzenia jego personelu, materiały do pakowania paczek czy usługi kurierskie. Warto wspomnieć także o oszczędności czasu, który zamiast przeznaczać na realizację zamówień, możesz poświęcić na rozwój koncepcji biznesowej.

Wymienione wyżej koszty oczywiście nie znikają. Są niejako wliczone w wynagrodzenie hurtowni dropshippingowych, z którymi współpracujesz. Dostawcy ci – ze względu na skalę swojej działalności – mają jednak dostęp do znacznie bardziej przystępnych ofert kontrahentów niż małe sklepy internetowe. To z kolei generuje zauważalne oszczędności. Mało tego, zyskujesz także gwarancję, że usługi logistyczne Twojego sklepu świadczone są na bardzo wysokim poziomie, ponieważ zajmują się nimi doświadczeni specjaliści, mający do dyspozycji nowoczesną technologię i profesjonalne wyposażenie.

Jak działa dropshipping?

Zasada działania dropshippingu jest bardzo prosta. To w końcu rozwiązanie, które każdemu powinno ułatwić wejście na rynek. W modelu tym proces sprzedaży wygląda następująco:

 1. Klient przegląda artykuły dostępne w Twoim sklepie, które pochodzą z asortymentów współpracujących z Tobą hurtowni.
 2. Klient składa zamówienie i opłaca je wybraną przez siebie metodą.
 3. Przekazujesz zamówienie do hurtowni, z którą współpracujesz (lub dzieje się to automatycznie).
 4. Hurtownia kompletuje i pakuje zamówienie, a następnie wysyła paczkę do Twojego klienta.
 5. Rozliczasz się z hurtownią, a klientowi dostarczasz dowód zakupu.

Prowadzenie sprzedaży w dropshippingu nikomu nie powinno więc sprawić większych problemów. Zasady działania tego modelu są czytelne i przejrzyste, a innowacyjne platformy e-commerce czynią go jeszcze łatwiejszym w stosowaniu. Mowa o oprogramowaniach sklepowych oferujących dostęp do gotowych integracji z hurtowniami dropshippingowymi. Funkcja ta pozwala zautomatyzować większość procesów zachodzących na linii dostawca – e-commerce – klient końcowy. O tym, jak wykorzystać tego typu narzędzia, piszemy w dalszej części artykułu.

Dropshipping – jak zacząć?

Otwarcie sklepu w dropshippingu jest właściwie równie proste co jego późniejsze prowadzenie. Ponownie – z pomocą przychodzą Ci kompleksowe platformy e-commerce, które ułatwiają ten proces do granic możliwości. W pierwszej kolejności wybierz więc oprogramowanie dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem okaże się na przykład Sky-Shop, oferujący 3 różne pakiety dropshippingowe:

Drop Go – to pakiet dla początkujących sprzedawców, których asortymenty nie są jeszcze mocno rozwinięte. Pozwala na wprowadzenie do oferty 25 tys. sztuk produktów, pochodzących z maksymalnie 2 hurtowni, i realizację 500 zamówień miesięcznie. Cena obejmuje także liczne udogodnienia, charakterystyczne dla tej platformy. W zależności od częstotliwości pobierania opłaty, wynosi 199 – 249 zł za miesiąc.
Drop Plus – to pakiet dla właścicieli, którzy chcą przyspieszyć wzrost swoich sklepów. Pozwala stworzyć ofertę ze 100 tys. sztuk produktów i nawiązać współpracę z dowolną liczbą hurtowni. Umożliwia realizację nawet 1000 zamówień miesięcznie i integrację 10 tys. aukcji z Allegro. Cena waha się od 299 do 349 zł za miesiąc.
Drop Max – to pakiet przeznaczony dla największych sprzedawców, który zdejmuje ze sklepów większość ograniczeń. Ich oferty mogą obejmować nawet 250 tys. sztuk produktów, pochodzących z dowolnej liczby hurtowni
dropshippingowych. Użytkownicy mają do dyspozycji integrację aż 200 tys. aukcji z Allegro, a realizacja zamówień nie podlega żadnym limitom. Cena tego pakietu to 349 – 399 zł za miesiąc.

Wybierając oprogramowanie sklepowe dla własnej marki, a także odpowiedni pakiet usług, miej na uwadze swoją sytuację biznesową i moment rozwoju firmy. Dzięki temu znajdziesz rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb. Jak powinny wyglądać następne kroki zakładania sklepu w dropshippingu?

 • Wybierz hurtownie do współpracy – posiłkując się inteligentną platformą e-commerce, możesz liczyć na listę gotowych integracji z hurtowniamibdropshippingowymi. Wybierając spośród nich te, z którymi chcesz współpracować, kieruj się ich asortymentem oraz warunkami umowy. Sprawdź, gdzie możesz liczyć na najbardziej atrakcyjne ceny oraz udogodnienia.
 1. Dodaj produkty do oferty – wykorzystując odpowiednie oprogramowanie, szybko i łatwo założysz stronę swojego sklepu internetowego. Następnie dzięki integracjom z hurtowniami, błyskawicznie dodasz do niego produkty wybranych dostawców. Wszystkie dane (opisy, zdjęcia, stany magazynowe czy ceny) zostaną pobrane automatycznie i będą na bieżąco aktualizowane.
 2. Promuj sklep i sprzedawaj– aby jak najwięcej konsumentów dowiedziało się o Twoim sklepie, zaplanuj dopasowane do grupy docelowej działania reklamowe. Zadbaj też o realizację strategii omnichannel, przewidującej obecność w wielu różnych kanałach sprzedażowych. Posłużą Ci w tym celu integracje z takimi serwisami jak Allegro,nAmazon czy Empik Marketplace.

Jak widzisz, otwarcie własnego sklepu w dropshippingu to nic trudnego. Wystarczy, że zarejestrujesz się na odpowiedniej platformie e-commerce, takiej jak na przykład Sky-Shop. Znajdziesz tam wszelkie funkcje niezbędne podczas rozpoczynania i prowadzenia sprzedaży w tym modelu logistycznym. Pamiętaj też, że wcześniej warto zastanowić się nad rejestracją działalności gospodarczej, która zdejmie z Ciebie limit przychodów wynoszący zaledwie połowę pensji minimalnej brutto.

Dlaczego warto korzystać z dropshippingu?

Korzystanie z dropshippingu jest nie tylko bardzo łatwe, ale także wysoce efektywne. To model, który pozwala:

 • uniknąć zbędnych kosztów,
 • oszczędzić czas,
 • skupić się na aspektach strategicznie ważnych dla biznesu,
 • podnieść jakość usług za sprawą rozwiniętego zaplecza logistycznego hurtowni,
 • wyeliminować ryzyko inwestycyjne,
 • założyć sklep internetowy bez dużego kapitału,
 • prowadzić sklep bez doświadczenia w handlu.

To tylko kilka najważniejszych zalet z wielu, którymi odznacza się dropshipping. Jeżeli więc planujesz wejście na rynek e-commerce, model ten wydaje się dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! Więcej informacji na temat dropshippingu w Sky-Shop znajdziesz pod adresem https://sky-shop.pl/dropshipping/