Miliard ile to milionów? W jaki sposób to obliczyć?

Miliard ile to milionów? W jaki sposób to obliczyć?

Miliard wydaje się całkiem dużą liczbą, podobno jak milion. Niemniej często w wyniku stresu i nagłej sytuacji możemy zapomnieć ile zer ma miliard czy milion, a tym bardziej stracić rachubę tego, ile milionów zawiera się w jednym miliardzie. W dzisiejszym poradniku postaramy się to ułatwić. Koniecznie sprawdź nasze kalkulacje!

Ile wynosi miliard?

Miliard (skrót mld) to liczba o wartości 1 000 000 000, czyli 109. Inaczej dziesiątka z dziewięcioma zerami. Co ciekawe, miliard w krajach anglojęzycznych i stosujących tzw. krótką skalę, nazywany jest bilionem. Stąd też nietrudno o pomyłkę podczas czytania treści w j. angielskim. Miliard to sama w sobie dosyć spora liczba, przykładowo wiek Ziemi obliczany jest w miliardach (4,54 mld lat), a liczba gwiazd w naszej galaktyce szacowana jest na ok. 300 miliardów.

Ile wynosi milion?

Milion (skrót mln) to liczba o wartości 1 000 000, czyli 106. Słownie będzie to dziesięć i sześć zer. Milionem można też nazwać tysiąc tysięcy. Milion to również dosyć duża liczba, ale nie tak spora jak wspomniany wyżej miliard. W milionach kilometrów mierzy się np. odległość Ziemi od Słońca (149,6 mln km).

Miliard ile to milionów?

Miliard to dokładnie tysiąc milionów. Wynika to z faktu, że milion to 106 a miliard 109. Różnica wynosi zatem 103 czyli tysiąc.

Oczywiście można łatwo uzyskać wynik porównując pełny zapis obu tych liczb:

  • Milion – 1 000 000
  • Miliard – 1 000 000 000

Jasno z niego wynika, że miliard ma o 3 zera więcej w swoim zapisie, a więc różnica pomiędzy tymi wartościami jest równa 1000. Taka wiedza przydaje się zarówno podczas szkolnych klasów czy egzaminów, ale również podczas wielu matematycznych łamigłówek.


Sprawdź również:

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze