Branża handlowa nadal rozwija się dynamicznie i ma wiele do zaoferowania osobom, które szukają pomysłu na biznes. A może prowadzisz już swoją działalność, sprzedajesz produkty spożywcze, odzież czy zabawki i zastanawiasz się nad otworzeniem drugiego lokalu? Jako alternatywę dla tradycyjnego lokalu, przedstawiamy Ci kontener handlowy. To zaskakujący, ale coraz częściej spotykany element miejskiego krajobrazu. Dowiedz się, co stoi za jego popularnością i dlaczego warto zaadaptować go na swoje potrzeby.
Kontener jako sklep? Dlaczego nie!
Miejskie przestrzenie są obecnie mocno zabudowywane. Brak w nich przestrzeni na nowe budynki, nie mówiąc już o dostępności działek inwestycyjnych czy usługowych w bardziej atrakcyjnych częściach miast. Z kolei wynajem tego typu stacjonarnych punktów jest niezwykle kosztowny. Wynajmujący przy tym nie ma i tak pewności, czy ostatecznie obiekt spełni jego oczekiwania, czy będzie widoczny dla klientów i przez nich odwiedzany. A umowa najmu wiąże go przez dłuższy czas i trudno wypowiedzieć ją bez konsekwencji. Znacznie bardziej elastyczna jest działalność w kontenerze.
Jaki sklep można prowadzić w kontenerze?
Ze względu na to, że zarówno metraż, jak i układ czy wyposażenie wnętrza kontenerów można indywidualnie, elastycznie dopasować do swoich potrzeb, jest to miejsce odpowiednie do prowadzenia niemal każdego sklepu. Oto przykładowe biznesy, jakie są prowadzone w takich obiektach:
-
sklepy spożywcze, masarnie,
-
warzywniaki, stoiska z owocami sezonowymi,
-
sklepy odzieżowe, obuwnicze,
-
drogerie z kosmetykami,
-
kioski, saloniki prasowe,
-
sklepiki wielobranżowe,
-
sklepy z lodami, napojami,
-
sklepiki z pamiątkami,
-
sklepy z zabawkami, artykułami papierniczymi.
To tylko niektóre z możliwości, bo kontenery stwarzają znacznie więcej szans na prowadzenie własnego biznesu w niezależny sposób. Jeśli masz pomysł na coś bardziej oryginalnego czy rzadziej spotykanego, nie bój się jego realizacji. Z pomocą producenta i dostawcy kontenerów zaplanujesz dokładnie taką przestrzeń, jaka jest potrzebna, aby pomieścić cały towar i wygodnie obsługiwać klientów. A jest to możliwe, bo kontenery dają dużą swobodę w zakresie planowania przestrzennego oraz wyposażenia.
Zaplanuj wyposażenie swojego sklepu kontenerowego
Kontenery handlowe, zwane też pawilonami handlowymi można łatwo i szybko dopasować do konkretnych potrzeb kupującego czy wynajmującego. Dlatego też z łatwością stworzysz w jego wnętrzu wieszaki i półki na ubrania, przebieralnie czy inne elementy pomagające wyeksponować towar i obsługiwać klientów. Można podzielić przestrzeń na 2 lub 3 mniejsze sektory i w ten sposób zapewnić miejsce doradcom. Z tego też względu kontenery nadają się także do prowadzenia działalności usługowej.
Sklep w kontenerze? To świeży pomysł na biznes w mieście, który pozwoli Ci zoptymalizować koszty prowadzenia działalności, wyróżnić się na tle konkurencji i komfortowo obsługiwać klientów zainteresowanych Twoimi towarami.