Jakie są metody zastosowania zbiorników na Adblue?

zbiorniki na adblue

Zbiorniki na AdBlue znajdują zastosowanie m.in. w gospodarstwach rolniczych, firmach transportowych czy warsztatach samochodowych. Pozwalają na bezpieczne i swobodne magazynowanie substancji, a często wykorzystywane są także do jej transportowania. Charakteryzują się dużą wytrzymałością i szczelnością, przez co mogą być eksploatowane przez długi czas. W artykule opisujemy, w jaki sposób najczęściej są użytkowane.

Dwupłaszczowe zbiorniki na AdBlue

Najpopularniejszym rodzajem zbiorników na AdBlue są modele, których konstrukcja opiera się na budowie dwupłaszczowej. Są one produkowane przy wykorzystaniu dwóch warstw polietylenu, czyli tworzywa sztucznego, które charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy szkodliwe warunki atmosferyczne. Między warstwami znajduje się wolna przestrzeń, do której, w razie wycieku, przedostaje się substancja.

Większość zbiorników na AdBlue wyposażona jest dodatkowo w akcesoria, które umożliwiają ich swobodną eksploatację. Do najpopularniejszych z nich należą m.in.: pompa zatapialna, przewód dystrybucyjny, automatyczny nalewak, przepływomierz czy wskaźnik poziomu substancji.

Poszczególne modele dostępne są w wielu wariantach pojemnościowych, co umożliwia dobranie zbiornika do indywidualnych wymagań i oczekiwań. Ich cena nie jest wygórowana, a znaleźć je można zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Zbiorniki mobilne na AdBlue

Zbiorniki mobilne na AdBlue zaprojektowane są z myślą o swobodnym i wygodnym transporcie substancji. Umożliwiają one bezpieczne przewiezienie substancji niemal każdym samochodem dostawczym, a także ułatwiają jej przenoszenie. Wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, o których opowiada nam ekspert z firmy MiM Zbiorniki, dystrybutora zbiorników na paliwa i chemikalia:

Mobilne zbiorniki na AdBlue wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, które tłumią drgania występujące podczas jazdy oraz chronią substancje przed nadmiernym przemieszczaniem się. W ich wyposażeniu standardowym najczęściej znajduje się pompa, nalewak i wąż.

Każdy zbiornik może być dodatkowo wyposażony w inne akcesoria, takie jak przepływomierz cyfrowy lub bateria. Podobnie jak zbiorniki stacjonarne, modele różnią się od siebie wielkością i pojemnością.

Podczas wyboru zbiornika na AdBlue warto zorientować się, czy producent oferuje gwarancję na swój produkt. Warto inwestować wyłącznie w zbiorniki znanych i cenionych marek, które podczas produkcji korzystają wyłącznie z zaawansowanych i sprawdzonych technologii obróbki oraz wysokojakościowych materiałów.