Czy w opakowaniach kartonowych można przetrzymywać żywność?

Czy w opakowaniach kartonowych można przetrzymywać żywność?

Porady

Każdy lokal gastronomiczny musi odpowiednio przechowywać żywność. Niektóre miejsca tego typu decydują się również na uruchomienie dostaw prosto pod drzwi. Wówczas jedzenie musi być zapakowane tak, by nie zmieniło swojej formy, ani nie wystygło w trakcie podróży. W tym celu zdecydowanie najczęściej stosuje się opakowania kartonowe. Czym powinny cechować się produkty tego typu stworzone z myślą o żywności?

Opakowania kartonowe dla gastronomii

W gastronomii niezwykle często pojawiają się opakowania kartonowe. Można je bez problemu stosować w przypadku żywności. W ten sposób da się niskim kosztem zabezpieczyć jedzenie przed wieloma czynnikami zewnętrznymi. Opakowanie z kartonu jednocześnie zapewnia płynny przepływ powietrza.

Żywność umieszczona w opakowaniu kartonowym jest zabezpieczona przed dostępem bakterii, zabrudzeń czy wilgoci. Jednocześnie nie działają na nią promienie słoneczne. W kartonach można bardzo łatwo przewieźć jedzenie do miejsca docelowego – zarówno podczas dostawy organizowanej przez lokal, jak i odbioru np. zamówionego tortu. Wówczas doskonale sprawdzą się specjalne kartony do ciast otwierane od góry.

Opakowania kartonowe wykorzystywane w gastronomii są niewielkie. Bardzo często tworzy się je z myślą o konkretnych daniach wydawanych na wynos. Bez nich nie obędą się także piekarnie czy cukiernie, które tworzą wypieki na zamówienie. Bardzo często z opakowań kartonowych korzystają też firmy oferujące diety pudełkowe. Wówczas są to specjalne pudełka z uchwytem, dzięki czemu można je łatwo przenosić.

Opakowania kartonowe do jedzenia na wynos

Trzeba pamiętać, że karton bardzo często pojawia się również w lokalach gastronomicznych, które oferują jedzenie na wynos. Są to np. foodtrucki, popularne sieciówki z jedzeniem czy budki. W takich miejscach opakowania z kartonu są obowiązkowym elementem, bez którego nie można by było serwować jedzenia na wynos. Mowa tu m.in. o pudełkach na frytki, szaszłyki, kanapki, zapiekanki, hot-dogi czy nawet dania dostarczane w ramach cateringu dietetycznego. Znajdziesz je w ofercie takich firm, jak np. Euro Karton.

Karton stosowany w przypadku żywności można również pokryć nadrukami. To łatwy sposób na wskazanie, skąd pochodzi dany produkt. Jednocześnie nadruk pełni funkcję reklamową.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze