Co powinny oferować spedycje poszukujące przewoźników?

Co powinny oferować spedycje poszukujące przewoźników?

Znalezienie zaufanych przewoźników jest kluczowe dla firm zajmujących się spedycją. Rzetelna firma transportowa pomoże urzeczywistnić plany spedytorów – jak zatem stworzyć odpowiednie warunki do nawiązania takiej długofalowej współpracy?

Co powinny oferować spedycje transportowe poszukujące przewoźników?

W związku z rozwojem gospodarczym można zaobserwować, że na rynku pojawiają się kolejne firmy świadczące usługi spedycyjne, które optymalizują pracę przewoźników. Jakie warunki powinna zaoferować taka firma, aby w oczach przedsiębiorstwa transportowego uchodzić za atrakcyjną?

Bazą są oczywiście atrakcyjne zarobki oraz ciągłość zleceń. Gdy te dwie wartości idą w parze – wówczas można mówić o stworzeniu odpowiednich perspektyw do nawiązania współpracy.

Zapewnienie takich regularnych zleceń na transport jest kluczowe spedycji poszukującej przewoźników. Przykładem takiego przedsiębiorstwa jest M&W Spedition, które w związku ze swoją ekspansją cyklicznie poszukuje nowych przewoźników.

Pod adresem https://www.mw-spedition.com/przewoznik/ znaleźć można więcej informacji na temat współpracy z firmą M&W Spedition.

Oto najczęstsze kierunki transportu

Potencjalna firma świadcząca usługi przewozowe nabiera na atrakcyjności w sytuacji, gdy po pierwsze – dysponuje zróżnicowaną flotą pojazdów, a po drugie – wykazuje gotowość do podejmowania zleceń międzynarodowych.

Jakie są najpopularniejsze kraje, w ramach których realizowane są zlecenia zagraniczne? Przykład stanowią Niemcy, Austria, Holandia, Belgia, Norwegia oraz Francja.

Czy znajomość języków obcych u przewoźników jest konieczna?

To dość często pojawiające się pytanie, które nurtuje potencjalnych kandydatów przed podjęciem współpracy z firmą spedycyjną. Jest to mile widziany aspekt, jednak w przypadku, gdy kierowca nie włada językiem obcym – nie jest to absolutnie przeciwwskazaniem do podjęcia współpracy.

W takich sytuacjach jak np. kontrole zagraniczne – wówczas wsparcie stanowią spedytorzy, którzy są w gotowości na taką ewentualność.

Co z reguły jest przedmiotem zleceń międzynarodowych?

Pod ogólnym hasłem “transportu towarów” spedycje poszukujące przewoźników mają na myśli z reguły przewóz maszyn, chemikaliów, artykułów budowlanych oraz towarów automotiv.

Ta ogromna dywersyfikacja wynikająca ze zróżnicowanego zapotrzebowania zleceniodawców wymusza niejako na firmach spedycyjnych znalezienie zróżnicowanych firm transportowych, które dysponują autami przystosowanymi do bezpiecznego przewożenia takich towarów.

Co powinny oferować spedycje poszukujące przewoźników?

Filarem takiej opłacalnej dla przewoźników współpracy jest zagwarantowanie regularnych zleceń. Co jeszcze będzie pozytywnie wpływać na perspektywę takiej kooperacji?

Transparentność ustaleń dotycząca:

  • stawki za każdy pokonany kilometr,
  • ładunki drobnicowe lub zajmujące cały pojazd,
  • sprawna obsługa płatności,
  • renoma firmy spedycyjnej,
  • pomoc merytoryczna spedytorów na każdym etapie wykonywanego zlecenia.

Te wszystkie wymienione wyżej składowe w ostatecznym rozrachunku wpływają pozytywnie na postrzeganie przedsiębiorstwa spedycyjnego, a co za tym idzie – na nawiązanie współpracy.

Co z kolei wpływa na atrakcyjność przewoźnika?

Kluczem do nawiązania długofalowej kooperacji, która będzie w pełni satysfakcjonująca dla obu stron jest także znalezienie konkurencyjnego przewoźnika. Co kryje się pod tym określeniem?

Otóż przede wszystkim jest to zróżnicowanie posiadanego taboru – obecnie można zaobserwować duże zapotrzebowanie na ciągniki siodłowe z naczepą. Pozwalają one bowiem na transport dużych ładunków – np. rozbudowanych maszyn.

Kolejny aspekt dotyczy dużej elastyczności oraz gotowości do podejmowania zleceń.

Praktyka jednoznacznie pokazuje, że spedycje poszukujące przewoźników mogą zaoferować konkurencyjne warunki, które sprawią, że taka kooperacja z pośrednikiem zamiast bezpośrednio z klientem końcowym będzie równie opłacalna jak w przypadku podejmowania zleceń na własną rękę!