JSW planuje biznes wodorowy. Docelowo ma wytwarzać 7 kg gazu w godzinę

JSW planuje biznes wodorowy. Docelowo ma wytwarzać 7 kg gazu w godzinę

Grupa kapitałowa Jastrzębska Spółka Węglowa ma zamiar uruchomić poważny projekt wodorowy. Celem założenia jest produkcja nawet 7 kg wodoru z gazu koksowniczego w ciągu 1 godziny. Surowiec ten miałby zaspokajać potrzeby m.in. autobusów wodorowych w komunikacji miejskiej. Pierwsza próba instalacja ma stanąć w Dąbrowie Górniczej.

JSW uruchamia wodorowy biznes

Już niebawem grupa kapitałowa JSW będzie dostarczać wodór na potrzeby przemysłu i komunikacji na terenie Śląska. Zgodnie z założeniami, do roku 2025 na obszarze Śląska ma pojawić się około 30 nowych stacji tankowania wodoru. Inwestycja może okazać się bardzo trafiona, gdyż rozwój wodorowej gospodarki przemysłowej w Polsce i w Unii Europejskiej jest w ostatnich latach bardzo intensywny. Ponadto strefa produkcyjna zapewni nowe miejsca pracy dla setek osób.

W początkowej fazie (badawczej) wydajność produkcyjna ma sięgnąć 0,5 kg wodoru/godzinę. Docelowo jednak system produkcyjny ma wytwarzać do 7 kg wodoru/godzinę.

Autor
Krzysztof Kamzol
Krzysztof Kamzol

Redaktor naczelny w serwisie Joblife.pl Pasjonat technologii produkcyjnych, nowoczesnego przemysłu i technik inżynieryjnych.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze