Przy produkcji wycieraczek wykorzystuje się tworzywa sztuczne i naturalne. Od rodzaju materiału zależy przeznaczenie mat czyszczących – zwłaszcza to, czy można stosować je tylko wewnątrz, czy również na zewnątrz budynków. Zapoznaj się z właściwościami różnych rodzajów wycieraczek i zdecyduj, który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim domu lub miejscu pracy.
Podłogowe wycieraczki z gumy i tworzyw sztucznych
Podłogowe wycieraczki z tworzyw sztucznych przeznaczone są do wykorzystania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Cechują się przede wszystkim wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Najpopularniejsze są wycieraczki z trudno ścieralnej gumy EPDM o strukturze pełnej, ażurowej lub z drobnymi wypustkami. Do ich atutów należy duża pojemność na błoto, piasek i śnieg oraz łatwość utrzymania w czystości. Zaletą mat z tworzyw sztucznych jest także przystępna cena. Z ażurowych wycieraczek gumowych można stosunkowo niskim kosztem stworzyć skuteczny ciąg czyszczący w dużym obiekcie o wysokim natężeniu ruchu w ciągu dnia. Istnieje możliwość uzupełnienia ich szczotkami z nylonu, które zatrzymują jeszcze większą liczbę zabrudzeń.
Systemowe wycieraczki tekstylne
We wnętrzach obiektów biurowych, przemysłowych i handlowych świetnie sprawdzają się także systemy czyszczące z wycieraczek tekstylnych. Stanowią dobrą alternatywę dla mat gumowych, ponieważ za sprawą prawidłowo dobranych składników runa oraz rodzajów splotu doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami ciekłymi i stałymi. Tekstylny system czyszczący do dowolnego budynku zamówisz m.in. u producenta wycieraczek obiektowych UNIMAT. Firma oferuje wyroby z tworzyw sztucznych i naturalnych, które charakteryzują się nie tylko wysoką wytrzymałością, lecz także estetyką wykonania. Dzięki temu stanowią ozdobę wnętrz, a jednocześnie minimalizują koszty czyszczenia budynków.
Ozdobne wycieraczki z włókna kokosowego
Wycieraczki z włókna kokosowego wyróżniają się pod względem estetyki, jednak nie tylko piękne kolory i wzory na powierzchni stanowią ich atut. Powstają one z biodegradowalnego i naturalnego materiału, który cechuje się wytrzymałością i doskonałą absorpcją wilgoci. Zazwyczaj są wyposażone w podkład, nadający im właściwości antypoślizgowych. Wycieraczki kokosowe są też odporne na ugniatanie, dzięki czemu zachowują swój pierwotny kształt i strukturę przez długi czas. Sprawdzają się przede wszystkim w domach, mieszkaniach i biurach.