Środki antykorozyjne w transporcie i magazynowaniu elementów metalowych

Środki antykorozyjne w transporcie i magazynowaniu elementów metalowych

Korozji czyli utlenianiu ulegają wszystkie metale.

Jakie części najbardziej narażone są na korozję?

Części maszyn z żelaza, stali, niklu, cynku, aluminium, żeliwa, miedzi, a także elementy chromowane Jest to największy problem zarówno przy przechowywaniu jak i w transporcie metalowych części i podzespołów. Niektóre z nich przechowuje się bardzo długo, nawet kilka lat. Szczególnie niebezpieczny dla metalu jest transport drogą morską – działanie słonej wody znacznie przyspiesza proces korozji. Dlatego tak ważne jest właściwe zabezpieczanie. Dawniej stosowano różnego rodzaju smary. Niewygodne w użyciu i szczególnie uciążliwe podczas usuwania. Obecnie istnieje szereg nowoczesnych technologii służących ochronie przed korozją. Jedną z takich technologii jest folia antykorozyjna VCI w którą zawija się szczelnie elementy metalowe. Najczęściej stosowana jest razem z pochłaniaczami wilgoci.

Kto jest dystrybutorem folii antykorozyjnej VCI?

Jednym z największych dystrybutorów opakowań i zabezpieczeń antykorozyjnych jest firma Kenmix.com.pl. Dostarcza na polski rynek między innymi folię antykorozyjną VCI, folie barierowe, tektury, maty i papiery techniczne a także gotowe opakowania antykorozyjne. Współpracuje z czołowym producentem tego typu materiałów – z niemiecką firmą BRANOpack. Oprócz sprzedaży kenmix.com.pl zajmuje się również specjalistycznym doradztwem w zakresie zabezpieczania przed korozją. Najważniejszymi odbiorcami są branże motoryzacyjna i maszynowa, metalurgiczna i logistyczna. Kenmix.com.pl działa już na krajowym rynku ponad 20 lat i może poszczycić się obszernym portfolio usatysfakcjonowanych klientów.

Na czym polega technologia VCI?

VCI to skrót od angielskiego określenia lotnych inhibitorów korozji. Działanie polega na pokryciu niewidoczną warstwą substancji VSI metalowych części. Folia antykorozyjna jest jej nośnikiem, może być też nim specjalny papier do pakowania. Elementy zabezpieczone w ten sposób nie wymagają czyszczenia po wyjęciu z opakowania, pakowanie odbywa się szybko i sprawnie. Tego rodzaju opakowanie gwarantuje skuteczne zabezpieczenie przed korozją na okres do dwóch lat. Technologia VCI nie jest w żaden sposób szkodliwa dla środowiska. Kenmix.com.pl posiada DEKRA – certyfikat ochrony antykorozyjnej, certyfikat FSC potwierdzający pochodzenie materiałów z drewna pozyskanego metodami ekologicznymi, certyfikat systemu zarządzania jakością DQS oraz certyfikat współpracy z systemem certyfikacji gospodarki leśnej.