Kamery do monitoringu – jak wybrać odpowiedni model?

Kamery do monitoringu

Monitoring zwiększa poczucie bezpieczeństwa domowników i sprawia, że czują się pewniej. Takie rozwiązanie chroni w pewnym stopniu przed włamaniem i kradzieżą. Kamery umożliwiają także sprawdzenie, kto stoi przed bramą wjazdową lub drzwiami wejściowymi.

Dlaczego warto zainwestować w kamery do monitoringu?

Monitoring ma szczególne znaczenie dla osób, które spędzają większość dnia poza domem lub po prostu obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Niestety w przypadku włamania do domu, ofiary tracą zwykle cenne przedmioty takie jak urządzenia elektroniczne, biżuteria, ważne pamiątki. Kamery do monitoringu mogą pomóc w zabezpieczeniu nieruchomości, a także zwiększyć poczucie spokoju domowników. Można także sprawdzić, czy osoba stojąca przed bramą jest tym za kogo się podaje. Sporym udogodnieniem dla rodziców może być lepsze kontrolowanie tego, co robią dzieci w ogrodzie lub na przydomowym placu zabaw. To także ma znaczenie w kontekście bezpieczeństwa, spokoju oraz zdrowia mieszkańców.

Jaki model kamery wybrać do monitoringu?

Obecnie kamery do monitoringu są bardzo zaawansowanymi urządzeniami, które zapewniają wysoką jakość obrazu, a także łączą się ze smartfonami lub tabletami. Szeroki asortyment kamer można znaleźć w sklepie Batna24. Polecanym modelem do monitoringu wewnętrznego, a więc w środku domu, jest kamera Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K. Model ten może stać się inteligentnym pomocnikiem we własnym domu i zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa. Kamera może zmieniać kąt nagrywania, a także poruszać się. Model posiada czujnik ruchu oraz filtr podczerwieni, co sprawia, że nagrania są wyraźne nawet w nocy. Dodatkowo kamera została wyposażona w innowacyjne rozwiązanie Deep Learning, dzięki czemu wykrywa po pewnym czasie algorytmy i wie, czym są tzw. fałszywe alarmy. W sklepie Batna24 można także znaleźć szeroki wybór kamer zewnętrznych, a jednym z modeli jest Imilab EC4, cechujący się bardzo wysoką jakością nagrań i obsługą kolorowego trybu nocnego. Do kamery można podłączyć również panel fotowoltaiczny, co ma znaczenie w nowoczesnych i ekologicznych domach. Model powiadamia od razu jak tylko wykryje ruch i zaczyna wtedy nagrywanie. Do tego kamera jest wodoodporna i świetnie pracuje zarówno w deszczu, jak i w słońcu.

Inteligentny dom z monitoringiem

Jednym z ważnych elementów smart home jest monitoring na wysokim poziomie. W końcu w ten sposób można zapewnić domownikom bezpieczeństwo i nie obawiać się o zdrowie ludzkie, ani cenne przedmioty. Nowoczesne kamery nie tylko wykrywają ruch i rozpoczynają nagrywanie, ale także przekazują powiadomienia od razu do smartfona domownika. W ten sposób można być na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się w domu i to nawet w trakcie pobytu w pracy, na zakupach lub w czasie wakacji za granicą. Inteligentny dom powinien być nie tylko innowacyjny i energooszczędny, ale także bezpieczny. Właśnie dlatego kamery do monitoringu są tak ważnym aspektem we współczesnych nieruchomościach.