Kalendarze ekologiczne do firm – rodzaje i ich przeznaczenie

Kalendarze ekologiczne do firm - rodzaje i ich przeznaczenie

Kalendarze od zawsze towarzyszą pracownikom w firmach i nie tylko. Ciężko by było zacząć nowy rok bez właśnie całorocznego organizatora. Występują one w różnych formach i oprawach, przez co wybór jest bardzo obszerny. Istnieją również kalendarze ekologiczne, stworzone z myślą o ochronie naszego środowiska.

W jakich kalendarzach występuje wersja ekologiczna?

Wersje ekologiczne zaczęły coraz częściej pojawiać się na różnorakich produktach firmowych. Decydując się na wersję Eco, przynosimy wiele korzyści środowisku. Coraz częściej można zobaczyć na przykład długopisy stworzone z bambusu. Jednak my przyjrzymy się dokładnie kalendarzom ekologicznym.

Najczęstszym wyborem jest kalendarz książkowy. W firmach czy dużych korporacjach jest to przedmiot konieczny. Pomaga on w organizacji pracy oraz w rozplanowaniu każdego dnia tygodnia. Może przydać się i dla pracowników i dla właścicieli firm. Kalendarze firmowe są bardzo popularne dzięki możliwości wytłoczenia logo, co wyróżni Twój kalendarz na tle konkurencji. Terminarze posiadają wiele kolorów opraw, które można dopasować do barw markowych Twojej branży. Jednym z tych wersji jest właśnie oprawa ekologiczna. Z wyglądu może przypominać teksturę papieru lub kartonu. Jest ona wykonana z makulatury w sposób bezpieczny dla środowiska. Dodatkowo papier w kalendarzu oznaczony jest certyfikatem FSC. Oznacza to, że produkty spełniają wymogi i są wykonane z bezpiecznych i odpowiednich źródeł. Szczególnie polecane dla firm zajmujących się ekologią, rolnictwem czy florystyką.

Drugim kalendarzem jest trójdzielny, czyli najpopularniejszy wybór ścienny. Poza miejscem do zapisywania informacji potrzebujemy również kalendarza z ogólną informacją o dniach tygodnia. Wersja trójdzielna posiada 3 kalendaria, w których możemy zobaczyć aktualny miesiąc, ale również poprzedni i nadchodzący (przykładowo marzec-kwiecień-maj). Świetnie tworzy zestaw z kalendarzem książkowym. Wersja ekologiczna stworzona jest z papieru Kraft. Papier ten wytwarzany jest z makulatury – jest to duży plus w kwestii ekologicznej. Jego kolor jest brązowy przypominający karton. Taki właśnie produkt świetnie będzie wyglądał w firmach ekologicznych pokazując się klientom.

Ostatnim przykładem jest kalendarz biurkowy lub inaczej piramidka. Ta mała wersja kalendarza idealnie nada się na Twoje firmowe biurko, pokazując daty aktualnego miesiąca. Jednym spojrzeniem możemy sprawdzić datę, a nawet zaznaczyć sobie ją kolorem. Wytworzony jest z papieru kraft o gramaturze 300g/m2. Również możemy dobrać inny papier do kalendarium. Występuje wersja standardowa oraz kremowa wydrukowana na papierze ekobook cream. W przypadku kalendarza biurkowego eko składany jest on wyłącznie klejem u góry. Unikamy w ten sposób zbędnego plastiku (tak jak jest w przypadku łączenia na spirali). Ten egzemplarz posiada również miejsce pod kalendarium na drobne zapiski. Dzięki czemu mamy możliwość zapisania szybkiej informacji, o której nie chcemy zapomnieć. To świetny planer zajęć dla każdego pracownika w firmie.

Dlaczego wybrać produkty Ekologiczne?

Produkty ekologiczne przyniosą wiele korzyści dla firmy, ale i dla środowiska. Jest to sposób, by kupując potrzebne przedmioty do firmy również pomóc naszemu środowisku. Produkty te tworzone są z odpowiednich surowców. Warto też zwrócić uwagę czy produkt ma wcześniej wspomniany certyfikat FSC.

Decydując się na produkty eko friendly zdobywamy większe zaufanie wśród klientów. Kalendarze dodadzą też więcej prestiżu do Twojej firmy. Graficznie przedstawiają się trochę inaczej niż standardowe kalendarze. Ich gramatura oraz tekstura przypomina karton, więc już na pierwszy rzut oka klient będzie mógł zobaczyć różnicę. W ten sposób pokazujemy, że nasza firma nie podchodzi obojętnie do spraw ekologii. Niektóre oprawy kalendarza książkowego mają gumkę na długopis oraz zapięcie. Kupując do nich długopisy z bambusa stworzymy świetny ekologiczny zestaw.

Dla jakich firm przeznaczone są produkty Eko?

Produkty EKO przeznaczone są dla każdej firmy! Świetnie będą pokazywać firmę z jakiej branży. Jednak najlepiej będą dopełniać się do marek, które zajmują się ekologią. W ten sposób pokazujemy profesjonalizm i podejście do danego zawodu. Kalendarze ekologiczne trójdzielne można powiesić zaraz przy wejściu do firmy, przez co klient może go zobaczyć zaraz po wejściu. Kalendarze można wykorzystać nie tylko jako gadżet dla pracowników, ale i jako upominek dla klientów. Można rozdawać je na targach branżowych dla potencjalnych zainteresowanych. W kalendarzach książkowych można dodatkowo dobrać wklejkę z reklamą, przez co możemy się dodatkowo zareklamować naszą firmę. Jeśli jesteśmy firmą eko, rozdanie właśnie takich kalendarzy przyniesie nam ogromny sukces. W takim przypadku idealnie sprawdzi się umieszczenie danych kontaktowych oraz loga na kalendarzu. Wtedy taki klient może łatwo skontaktować się z firmą i nawiązać współpracę.