Wybierasz się na narty? Pamiętaj o ubezpieczeniu NNW!

ubezpieczenie NNW

Dla prawdziwych fanów białego szaleństwa narty lub snowboard to zdecydowanie ulubione dyscypliny sportu. Wybierając się na narty, czy popularną „deskę”, warto liczyć się z ryzykiem kontuzji. Umiejętności, przygotowanie fizyczne i sprzęt są ważne, ale nawet profesjonalistom może zdarzyć się wypadek. Przed kosztownymi skutkami takich zdarzeń na stoku ochroni Cię ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW).

Dlaczego razem z nartami warto zabrać ubezpieczenie NNW?

Narciarstwo to jeden z bardziej atrakcyjnych pomysłów na aktywne spędzanie wolnego czasu zimą. Jednak podobnie jak i snowboard, jazda na nartach nie jest hobby wolnym od ryzyka niebezpiecznych zdarzeń. Najlepiej potwierdzają to statystyki dotyczące liczby i częstotliwości wypadków, do jakich co roku dochodzi na stokach, a także szczegółowe dane odnoszące się do rodzaju powstających wskutek tego kontuzji. Z badań National Ski Areas Association wynika, że na stokach najczęściej dochodzi do różnego typu urazów kolan, z czego aż 45% to złamania kości tworzących staw kolanowy. Narciarze i snowboardziści muszą liczyć się z urazami ścięgien dłoni (tzw. kciuk narciarza) oraz znacznie groźniejszymi obrażeniami okolic głowy i kręgosłupa, do których dochodzi podczas jazdy z dużą prędkością.

Każdy z wymienionych urazów oznacza konieczność leczenia, rehabilitacji oraz czasową niezdolność do pracy. W każdym z tych przypadków posiadanie ubezpieczenia NNW okazuje się niezwykle pomocne, ponieważ ubezpieczenie to gwarantuje wypłatę środków w razie poniesienia uszczerbku na zdrowiu, czy nawet śmierci.

Czym powinieneś się kierować podczas wyboru polisy NNW?

Zastanawiając się nad wyborem najlepszej dla Ciebie polisy NNW musisz pamiętać, że kluczowy zawsze będzie zakres zapewnianej przez nią ochrony. Na rynku znajdziesz naprawdę sporo ofert ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków, jednak tylko część z nich odpowiadać będzie Twoim oczekiwaniom. Warto szczegółowo sprawdzić m.in. co jest elementem podstawowym, co rozszerzonym, ale także jakie mamy wyłączenia z ubezpieczenia.

Dla osoby, która nie zajmuje się tym na co dzień, sprawdzenie wielu różnych ofert i ich ocena pod kątem własnych potrzeb, może być trudna i czasochłonna. Skorzystaj z pomocy eksperta Grupy ANG. Ma on dostęp do wielu aktualnych ofert różnych banków. Znając Twoje potrzeby bez problemu dobierze polisę właściwą do zakresu potrzebnej Ci ochrony, tak, byś czuł się bezpiecznie, a przy tym nie przepłacał.

O jakim ubezpieczeniu, oprócz NNW, warto pamiętać, wybierając się na narty?

Ubezpieczeniem, o którym warto pomyśleć wybierając się na narty jest także OC – ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W razie zaistnienia takiej potrzeby, pokryje koszty rekompensaty wypłacane osobie, która ucierpi na skutek spowodowanego przez Ciebie wypadku. Niektóre kraje ubezpieczenie to uznały za niezbędne. Przykładem są tu Włochy, gdzie od 1 stycznia 2022 roku ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla osób, które chcą skorzystać z tamtejszych tras narciarskich (z wyłączeniem tras biegowych) i wyciągów.