Usługi prawne online — czy warto korzystać z porad prawnych przez internet?

usługi prawne online

W czasach, gdy zakupy robimy online, uczymy się, a nawet pracujemy zdalnie, uzyskiwanie różnego rodzaju porad też dostępne jest w sieci. Bez wychodzenia z domu, bez straty czasu i pieniędzy na dotarcie do kancelarii. Brzmi zachęcająco. Ale czy naprawdę warto z nich korzystać, czy jest to bezpieczne i wystarczające rozwiązanie?

Usługi prawne online — jakie są ich zalety

Internet staje się coraz bardziej powszechny, z każdym rokiem więcej czynności wykonujemy zdalnie. Mamy też mniej czasu lub zwyczajnie wolimy spędzać go po swojemu. Robiąc zakupy w sieci czy korzystając z usług radcy, oszczędzamy go. Jest to niewątpliwa zaleta korzystania z usług zdalnych, w tym z pomocy prawników.

Usługi prawne online – kolejną ważną cechą korzystania z nich jest ich dostępność. W tym przypadku nie ogranicza nas miejsce zamieszkania — siedziba firmy może znajdować się na drugim końcu polski. Także infolinie pracują w trybie 24/7, co oznacza, że w razie pilnej potrzeby wstępną informację możemy otrzymać o dowolnej porze dnia i nocy.

Rozmowa z prawnikiem w zaciszu swojego domu może być mniej stresująca od wizyty w kancelarii. Dodatkowo unikamy wścibskich spojrzeń, wchodząc do siedziby prawników. Gdy porada odbywa się w formie pisemnej, nie potrzebujemy specjalnie planować czasu na spotkanie. Dodatkowo do dokumentu możemy wracać wielokrotnie, jeśli coś umknie naszej uwadze.

Wady doradztwa internetowego — kiedy wybrać prawnika stacjonarnie?

Nie wszystko można załatwić zdalnie. Są sytuacje, gdy wizyta i porada powinna się odbyć stacjonarnie. Jedną z nich jest konieczność stawienia się w sądzie. Gdy potrzebujemy adwokata do reprezentowania nas w sądzie zdecydowanie lepiej wybrać takiego, który bez problemu w wyznaczonym terminie stawi się na rozprawie.

Jeśli nie dysponujemy odpowiednim sprzętem, doradztwo internetowe może być utrudnione. Jeśli nastąpi konieczność wydrukowania dokumentów w celu ich podpisania i odesłania, nie obejdziemy się bez drukarki i skanera. Oczywiście można skorzystać z usług puntu ksero, ale nasz dokument będzie narażony na utratę poufności.

Doradztwo w formie abonamentu — czy warto skorzystać?

Jeśli potrzebujemy konsultacji w dłuższym okresie czasu, to opcja zakupu pakietu usług będzie bardzo korzystna. Każdorazowe korzystanie z usług prawnych online czy stacjonarnie wiąże się z niemałymi kosztami. Wykupując abonament, nasze koszty są rozbijane na co — miesięczne wpłaty. Dodatkowo, mamy dostęp do video porad w ciągu 24 godzin, do porad prawników różnych specjalizacji, którzy służą profesjonalnym doradztwem i przygotowaniem wszelkich dokumentów. Wykup pakietu jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm, które często potrzebują informacji czy rady.

Pamiętajmy, że szukanie porad nie powinno się odbywać na forach internetowych! Tylko i wyłącznie sprawdzone kancelarie prawne gwarantują nam poprawność udzielanych konsultacji. Prawnicy udzielają informacji zgodnych ze stanem prawnym i sytuacją zainteresowanego.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze