Produkcja audio i video

Produkcja audio i video – od koncepcji do ostatecznego dzieła

Różności

Zanim produkcja audio lub video trafi do swoich odbiorców często przechodzi przez bardzo żmudny proces produkcyjny.

To droga, która zaczyna się już na wstępnym etapie koncepcyjnym i trwa w zasadzie do samego końca. Przygotowanie koncepcji, rozplanowanie nagrań, a także ocena naszych możliwości to dopiero pierwszy etap. Gdy materiały do stworzenia naszej produkcji są gotowe zaczyna się proces ich składania i optymalizacji. To właśnie tu dzieje się najwięcej. Dotyczy to dziś zarówno produkcji radiowych, telewizyjnych, reklam, a nawet materiałów na popularne serwisy video takie jak Youtube.

Postprodukcja – olbrzymie możliwości

W procesie postprodukcji solidny dom produkcyjny Fdrstudio.pl będzie w stanie uczynić niemalże cuda na dostarczonym przez nas materiale. To zarówno możliwość dogrania scen, dołożenia efektów specjalnych w przypadku video, jak również obróbki materiału audio i dogrania konkretnych dźwięków. Grupa specjalistów w swoich dziedzinach pracuje nad tym, by cały aspekt audiowizualny był maksymalnie dopracowany i by wszystkie jego elementy były na najwyższym poziomie, a końcowy efekt zwalał z nóg.

Gdy coś poszło nie tak w produkcji

Czasami na pierwszym etapie produkcji pojawiają się błędy i problemy niekoniecznie wynikające z naszej niewiedzy, ale z czynników niezależnych. Może to być uszkodzona ścieżka audio czy też wideo, która wymagać będzie naprawienia. Nie zawsze posiadamy możliwość dogrania sceny, chociażby w przypadku, gdy były one wykonane z żywymi aktorami. W takiej sytuacji dom produkcyjny również znajduje rozwiązanie i działa na posiadanym już materiale w taki sposób, by finalny produkt był zadowalający dla wydawcy. Posiadane na miejscu sprzętu i oprogramowania, które pozwala na głęboką i szczegółową edycję obrazów i dźwięków sprzyja wykonaniu całości w sposób profesjonalny i daje możliwości naprawiania poważnych błędów, które mogły pojawić się na wczesnych etapach produkcyjnych.

Dom produkcyjny to także solidne zaplecze

Dom produkcyjny to nie tylko specjaliści i dobry sprzęt, ale często także możliwości studyjne na najwyższym światowym poziomie. W takim miejscu bez problemu będziemy mogli nie tylko edytować materiały, ale również je tworzyć. Wynajęcie studia w domu produkcyjnym i praca od razu we współpracy ze specjalistami od dźwięku i obrazu sprawi, że znacznie solidniej przebiegnie cały proces składania finalnego materiału i będzie on na znacznie wyższym poziomie. Z tego powodu często dom produkcyjny jest zatrudniany od samego początku, a nie jedynie do postprodukcji.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze