Palety stalowe – alternatywa dla palet drewnianych

Palety stalowe

Zabezpieczenie w odpowiedni sposób towarów i materiałów w naszym magazynie lub na składowisku to bardzo odpowiedzialne zadanie.

W sytuacji kiedy są to przedmioty ważące na tyle dużo, by nie być w stanie nosić ich samodzielnie, będzie konieczne wykorzystanie sprzętu takiego jak chociażby wózki widłowe. To zdecydowanie poprawia wygodę przenoszenia i przewożenia rzeczy w strefach naszego magazynu oraz usprawnia wiele innych zadań. Każdy wózek widłowy i mały dźwig będzie w stanie współpracować z typowymi paletami. Dlaczego tak ważne jest stosowanie palet?

Transportowanie paletami lub dźwigiem – bezpieczeństwo i wygoda

Palety stalowe to innymi słowy kosze modułowe, które przede wszystkim służą do bezpiecznego transportowania przedmiotów za pomocą dźwigu lub wózka widłowego. Sprzyja temu fakt, że posiadają uniwersalne rozmiary, możliwość podłączenia zawiesia, a także są wykonane z solidnego, bezpiecznego materiału – zwykle ze stali ocynkowanej. Takie wykonanie gwarantuje wysoką odporność na korodowanie, co ma znaczenie w przypadku, gdy decydujemy się używać takich palet na naszych składowiskach czy też placach.

Bezpieczne towary na paletach stalowych

Palety stalowe są często wykorzystywane chociażby do transportowania rusztowań stalowych, rur, elementów rusztowań, złączek, elementów szalunków, rygli, a także innych długich elementów jak chociażby szalunki. Mało tego – w przypadku zamontowania wspomnianego kosza siatkowego, będą one doskonałe do przenoszenia również znacznie mniejszych elementów przy pomocy dźwigu czy też wózka widłowego. Solidna stal ocynkowana pozwala na przechowywanie i przenoszenie w takich paletach również bardzo ciężkich materiałów, z którymi zwyczajne palety drewniane mogłyby sobie nie poradzić tak dobrze. Montowane kosze siatkowe również są wykonywane z ocynkowanej stali. Całość dzięki temu jest odporniejsza na korozję i bez problemu może być również wykorzystywana na składowiskach i magazynach zewnętrznych.

Typowe rozmiary palet stalowych

Palety tego rodzaju nie różnią się zazwyczaj rozmiarem od palet klasycznych, wykonanych z drewna. To właśnie dzięki tej cesze są uniwersalne i bez problemu możemy ich użyć wszędzie tam, gdzie do tej pory używaliśmy jedynie palet wykonanych z drewna. Ten klasyczny rozmiar wynosi 120x80cm. Zwykle dostępne są w wysokości 90 lub 120cm. Ostap.pl to najwyższa jakość palet stalowych wykonanych na wymiar klasycznych europalet. Palety tego rodzaju stanowią doskonałą alternatywę przede wszystkim w zastosowaniach magazynowych.