Opakowania kosmetyczne

Opakowania kosmetyczne – jakie są eko?

Różności

Chętnie sięgamy po naturalne produkty, ale również coraz odważniej przymierzamy się także do ich produkcji. Wiele kobiet pasjonuje się w wynajdywaniu preparatów naturalnych, które świetnie działają na włosy czy skórę. Sam preparat to połowa sukcesu.

Postaw na szkło

Przeważnie produkt kosmetyczny jak maska czy wcierka do włosów przygotowywany jest w większych ilościach niż na jednorazowe użycie, dlatego warto zainwestować w opakowanie, które pozwala na bezpieczne przechowywanie produktu. Najbezpieczniej jest korzystać w nowych produktów, zużyte opakowania po sklepowych kremach czy olejkach, nawet porządnie wymyte wciąż mogą zawierac niewidoczne dla oczy bakterie, które popsują działanie naszego preparatu. Równie ważne jest dobranie odpowiedniego zamknięcia, które po pierwsze będzie zapobiegać wylewaniu się produktu i blokuje dostęp tlenu, a po drugie pozwoli na funkcjonalne korzystanie z opakowania. W niektórych produktach, szczególnie tych o gęstej konsystencji lepsze od zwykłej zakrętki okażą się pipety szklane, które umożliwią wygodne nabieranie i dozowanie produktu.

Jak można wykorzystać opakowania kosmetyczne?

Opakowania kosmetyczne obejmują całą gamę produktów. Do wyboru są zarówno butelki kosmetyczne szklane jak i szklane słoiki o różnych pojemnościach, kształtach, a nawet kolorach. Przy wyborze warto kierować się rodzajem produktu, który planujemy w danym opakowaniu przechowywać. Najmniejsze buteleczki o pojemnościach poniżej 100 ml to świetne rozwiązanie dla różnego rodzaju serum czy olejków i kwasów. Będą idealne w zestawie z wygodną pipetą. Odpowiedniej wielkości buteleczka to także świetny sposób na odmierzenie dozwolonej ilości kosmetyku w przypadku podróży samolotem.

Produkty o bardziej stałej konsystencji jak kremy, balsamy czy różnego rodzaju masła do twarzy zdecydowanie wygodniej spakować do szklanych słoików. To także świetne opakowanie na maski i wcierki do włosów. Słoiki są na tyle uniwersalne ze swoim minimalistycznym wyglądem, że będą także świetnym wyborem do produkcji świec.

Czym kierować się podczas zakupu?

W przypadku produktów kosmetycznych, które mają kontakt ze skórą, ważne aby opakowanie było bezpieczne. Warto więc wybierać słoiczki i butelki ze sprawdzonego źródła, a najważniejsze aby były to nowe produkty, które nie miały wcześniej kontaktu z innymi substancjami chemicznymi, które mogłyby przeniknąć do produktu. Ważne też aby odpowiednio dobrać wielkość opakowania. Tutaj wszystko zależy od rodzaju kosmetyku, który chcemy przechowywać. Jeżeli jest to serum, które używamy raz w tygodniu, a zawiera substancję czynną, która nie może leżeć dłużej niż kilka miesięcy, zbyt duże opakowanie będzie nieporęczne. W sklepach dostępne są opakowania o różnorodnej wielkości. Kolejnym krokiem jest wybór koloru szkła. Wyjątkowo wrażliwe na działanie promieni słonecznych produkty powinny znajdować się w opakowaniach, które nie przepuszczają dużej ilości światła, czyli brązowych. Jeżeli opakowanie już wybrane, to pora na zamknięcie. W przypadku niektórych produktów sprawdzi się zwykła nakrętka, która zabezpieczy produkt, inne będą wymagały specjalnego dozownika jak atomizer czy pipeta.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze