Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego też warto szukać takich rozwiązań, które je zapewnią. Niewątpliwie w przypadku schodów jest to szczególnie ważne, gdyż jeżeli pokryte są płytkami, to niestety może się okazać, że są gładkie, a przez to niezwykle śliskie. Warto więc wprowadzić takie rozwiązania, które rzeczywiście wpłyną na bezpieczeństwo. Zatem, o czym należy pamiętać montując schody antypoślizgowe?
Schody antypoślizgowe – o czym warto pamiętać?
Problem śliskich schodów wbrew pozorom nie występuje tylko zimą, lecz tak naprawdę niezależnie od pogody. W takim przypadku niezbędne jest zastosowanie właściwych rozwiązań i tutaj doskonale sprawdzają się szczeble antypoślizgowe. Wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Odporne są na korodowanie, zatem sprawdzą się niezależnie od pogody. To dobra alternatywa dla klasycznych mat, które często przesuwają się, a przy tym nie prezentują się tak dobrze. Dobrą ofertę można znaleźć na stronie: https://metale-online.pl/kategoria/Szczeble_antyposlizgowe.
Montaż nakładek antypoślizgowych – o czym warto pamiętać?
Przy stosowaniu krat antypoślizgowych na schody niezbędny jest odpowiedni metraż. Wato tutaj zauważyć, że wybierając odpowiedni produkt z montażem można poradzić sobie samodzielnie i nie będzie to także czasochłonne. Otóż konieczne jest zastosowanie prostego montażu do konstrukcji nośnej. Używa się przy tym śrub i nakrętek. W ten sposób można uzyskać wysoką jakość i antypoślizgowe wykończenie. Oczywiście pamiętajcie, że można zastosować montaż do konstrukcji bocznej. Należy przy tym wybrać właściwą średnicę śruby, a także nakrętki. Za najbardziej uniwersalną uważa się śrubę o średnicy 12 mm i nakrętkę m-12. Oczywiście to nadal nie wszystko, bo bardzo duże znaczenie ma dostosowanie śruby do grubości szyn bocznych. Tutaj pamiętajcie, że tak naprawdę nie ma jednego rozwiązania, gdyż inne stosuje się dla blachy, natomiast odmienne stosuje się w przypadku mocowania w profilu zamkniętym.
Jakie elementy łączeniowe wybrać?
Zabezpieczenia antypoślizgowe na schody zewnętrzne zapewniają bezpieczeństwo i mają zastosowanie nie tylko w budynkach użytku publicznego, ale też w domach prywatnych. Przy wyborze nakładek należy kierować się przede wszystkim ich jakością, nie zapominając, że istotny jest także wybór właściwych śrub czy nakrętek. W tym przypadku należy bezwzględnie zwrócić uwagę na jakość materiału. Najlepiej wybierać elementy ocynkowane, złączone ogniwowo. Odporne są one nie tylko na zmienne warunki atmosferyczne, ale też wytrzymują duże obciążenie i nie odkształcają się, zatem nie trzeba obawiać się uszkodzenia konstrukcji. Doskonale sprawdzają się też modele nierdzewne, które nawet pod wpływem dużych opadów nie korodują, a dzięki temu nie kruszą się i nie tracą swoich parametrów wytrzymałościowych i nadal są odporne na obciążenia. To zdecydowanie lepszy wybór niż śruby galwaniczne, które są narażone na korodowanie, wytrzymują mniejsze obciążenia i są zdecydowanie mniej trwałe.
Można zdecydować się na szczeble antypoślizgowe perforowane, które są jednorzędowe, nie posiadają wycięcia pod rurę, są też idealne do spawania. Także dobrym wyborem będą szczeble dwurzędowe czy trzyrzędowe. Bez problemu możecie dobrać ich długość czy szerokość, a nawet rodzaj perforacji.