Jak wybrać pióro wieczne dla dziecka? Polecane modele z asortymentu Parker

pióro wieczne dla dziecka

Dzieci to nasza największa miłość. Każdego dnia wkładamy ogrom pracy, serca i cierpliwości w to, by miały one jak najlepsze możliwości do rozwoju swoich pasji, talentów, umiejętności. Inwestujemy w naukę naszych dzieci już od pierwszych dni ich życia. Dbamy o ich poprawne mówienie, czytanie, pisanie. Skoro już mowa o tym ostatnim, jakie pióro dla dziecka wybrać, by nauka pisania była dla niego przyjemnością i zabawą, a nie karą? Jeśli chcecie poznać odpowiedź, koniecznie czytajcie dalej! W artykule wyjaśniamy, czym kierować się wybierając dobre pióro dla dzieci, a także podpowiadamy, na jakie modele z asortymentu marki Parker zwrócić uwagę.

Najlepsze pióro dla dziecka – czym się kierować podczas podejmowania decyzji?

Początki pisania piórem mogą być dla — nieprzyzwyczajonego do trzymania w ręku pióra — dziecka, trudne. Nie ulega jednak wątpliwości, że ruchy te da się wypracować. Zadaniem rodziców jest wspieranie malucha w trudnym czasie nauki, a także zapewnienie mu wygodnego, lekkiego pióra, które nie będzie wypadać z małej dłoni. Najlepiej sprawdzą się pióra cienkie i lekkie. Grube korpusy warto zostawić na przyszłe czasy. Wybierając stalówkę, skupcie się na tych zakończonych kuleczką. Maluch często nie jest świadomy, jak mocno dociska pióro do papieru. Klasyczna stalówka przy zbyt mocnym nacisku mogłaby się rozdwajać i niszczyć. Kuleczka ochroni Waszą przed ewentualnym uszkodzeniem.

pióro

Jakie pióro dla pierwszoklasisty polecamy?

Pióro dla pierwszoklasisty to ważna sprawa. To właśnie w pierwszej klasie szkoły podstawowej dziecko zaczyna intensywną naukę pisania, a ból ręki na pewno go do tej nauki nie zachęci. Wygoda trzymania to kluczowy czynnik, na który musicie zwrócić uwagę, kupując pierwsze pióro dla swojej pociechy. Koniecznie zwróćcie uwagę na modele z serii Parker Jotter, które wygodę użytkowania stawiają za swój priorytet. Łatwo dopasowują się do dłoni i nie są drogie. Pamiętajcie, by na początku historii z pisaniem nie wybierać najdroższego pióra wiecznego, ponieważ być może Wasz maluch w ogóle nie będzie chciał nim pisać. Zacznijcie od czegoś tańszego i ewentualnie po czasie zmieńcie pióro na droższy model. Innym piórem, które powinniście wziąć pod uwagę jest pióro Parker Vector. Jest cieńsze i dostępne w wielu kolorach – na pewno przypadnie do gustu małym księżniczkom (Pióro wieczne Parker Vector Lilowe) i małym super bohaterom (Pióro wieczne Parker Vector Niebieskie).