Dodatkowe ubezpieczenie narciarskie w dobie koronawirusa przepustką do bezpiecznego urlopu

ubezpieczenie narciarskie

Pandemia koronawirusa na pewien czas zamknęła nas w domach, jednak dziś widać już znaczący wzrost aktywności w różnego typu obiektach sportowych, także na stokach. Tegoroczny sezon jest przyjazny dla narciarzy, bowiem nie obowiązują żadne, szczególne limity, dzięki czemu mogą oni swobodnie szusować po stokach. Niemniej jednak warto zachować czujność i wykupić dodatkowe ubezpieczenie, na wypadek otrzymania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa czy nałożenia kwarantanny w czasie urlopu.

Bezpieczeństwo nie tylko w dobie pandemii

Narciarze doskonale zdają sobie sprawę z tego, że sporty zimowe do najbezpieczniejszych nie należą. Z tego też powodu, przed każdym wyjazdem w góry, wykupują dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu mogą zostać pokryte koszty:

  • transportu medycznego,
  • rehabilitacji,
  • leczenia w prywatnych ośrodkach,
  • transportu do miejsca zamieszkania,
  • niektórych leków.

Narty ubezpieczenia na https://www.polisanarciarska.pl/ to doskonały sposób na zapewnienie bezpieczeństwa sobie i członkom rodziny, którzy wspólnie z nami będą szusować po stoku. Należy mieć na uwadze, że nawet karta EKUZ, którą zwykle wyrabiamy, wyjeżdżając zagranicę, nie pokrywa wszystkich kosztów, jakie narciarze zobowiązani są pokryć, gdy dojdzie do wypadku.

Ubezpieczenie w czasach koronawirusa

Polisy narciarskie chronią przede wszystkim przed skutkami wydarzeń nagłych, takich jak wypadek na stoku, pogorszenie stanu zdrowia czy zagrożenie życia. Niemniej jednak w dobie pandemii mamy do czynienia z innego typu ryzykiem, który związany jest na przykład z nałożeniem kwarantanny bądź uzyskania pozytywnego wyniku testu na koronawirusa. Wtedy też nie mamy możliwości powrotu do domu w określonym czasie, czasami również musimy udać się do szpitala, aby podjąć leczenie. Polisa ubezpieczeniowa pokrywa koszty:

  • pobytu na czas izolacji i kwarantanny dla ubezpieczonego oraz członków rodziny,
  • wyżywienia,
  • powrotu do domu,
  • leczenia, jeśli zajdzie taka konieczność.

Co więcej, w przypadku, gdy izolacja lub kwarantanna zostaną na nas nałożone jeszcze przed wyjazdem, ubezpieczyciel może zwrócić nam część lub całość kosztów związanych z przygotowaniem się do niego. Mowa o opłatach za hotel czy bilety lotnicze.

Pandemia? Narciarzom niestraszna!

W dobie pandemii ponosimy jeszcze większe ryzyko tego, że nasz wyjazd na narty nie będzie przebiegał tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Warto więc wiedzieć, jak przygotować się do sezonu i na jakie aspekty w szczególności zwrócić uwagę. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie internetowej https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/narty-a-koronawirus-przygotowania-do-sezonu. Ponadto, konieczne okazuje się być wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, bowiem standardowe nie zabezpieczają nas od ryzyk związanych z koronawirusem. Jednocześnie należy pamiętać o tym, aby przed wyjazdem zagranicę sprawdzić, jakie obostrzenia obowiązują w konkretnym kraju i jak się zachować, aby uniknąć nałożenia kary. Każde państwo może bowiem wprowadzać własne zasady, których celem jest ograniczanie liczby zachorowań.